Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
اخذ ویزا و اقامت استرالیا

 

اقامت تمکن مالی اسپانیا

تفاوت ویزا و اقامت

 • ویزا

ویزا یا روادید صرفا مجوز ورود و خروج ،است فقط و فقط به منظور تردد به کشور صادر کننده ویزا قابل استفاده می باشد و انواع مختلفی دارد که یکی از رایج ترین آنها ویزای توریستی است. ویزای توریستی اعتبار و محدودیت زمانی داشته همچنین هیچ تضمینی برای دریافت مجدد آن وجود ندارد. در ادامه به معرفی انواع ویزا به صورت کلی میپردازیم.

انواع ویزا

◄ ویزا سینگل برای یک بار ورود (Single)

◄ ویزای دابل برای دو بار ورود (Double)

◄ ویزای مالتیپل برای چند بار ورود (Multiple)

◄ ویزای ترانزیت-فرودگاهی (Airport transit)

قابل ذکر است که این انواع در هر کشور ممکن است به روش ها و پسوند های مختلفی از هم وجود داشته باشد. اشخاصی که متقاضی اخذ ویزا هستند میتوانند از طریق مراجعه به شرکت سها طوس در اسرع وقت برای این امر اقدام کنند.

 

 • اقامت

اقامت هم مانند ویزا انواع مختلفی دارد و اشخاصی که بواسطه حرفه، مهارت و تحصیلات خاص و موارد دیگر مانند وجود یکی از وابستگان در کشور مورد نظر یا سرمایه گذاری در کشوری خاص متقاضی اخذ اقامت اند میتوانند از طریق مراجعه به شرکت سها طوس اقدام کنند.

 

اقامت تمکن مالی اسپانیا (Spanish non-lucrative residence visa) به کسانی اعطا می‌شود که توان مالی قابل توجهی داشته و نیاز به اشتغال در کشور مقصد ندارند.

توجه داشته باشید که علیرغم نیاز به داشتن تمکن مالی بالا، این روش یکی از راه‌های دریافت اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

کدام منابع درآمدی برای این روش مورد قبول است؟

پنج دسته از درآمدها برای این روش مورد قبول هستند که عبارتند از؛

 1. حقوق بازنشستگی
 2. درآمدهای حاصل از اجاره املاک
 3. درآمدهای حاصل از سود سپرده بانکی
 4. درآمدهای حاصل از سود سهام
 5. درآمدهای حاصل از کسب و کار

حداقل درآمد مورد نظر می‌تواند از یک یا چند روش از روش‌های فوق حاصل شود. برای احراز آنها، ارائه مدارک موثق از منابع رسمی و معتبر مانند فیش حقوقی، گواهی بانکی، اجاره نامه و… الزامیست.

مزایای اقامت تمکن مالی اسپانیا چیست؟

 • حق زندگی و سکونت در کشور اسپانیا
 • آزادی سفر بدون محدودیت به تمامی کشورهای حوزه شنگن
 • عدم الزام به راه اندازی هر گونه تجارت، پیشه یا شغل در کشور اسپانیا. متقاضی بدون نیاز به سرمایه گذاری یا انتقال سرمایه به این کشور امکان اخذ اقامت اسپانیا را خواهد داشت.
 • امکان راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در کشور اسپانیا و همین طور بهره مندی از بیمه کامل
 • امکان گشایش حساب بانکی در اروپا و دریافت کارت اعتباری بین المللی
 • امکان به همراه بردن همسر و فرزندان مجرد زیر 18 سال
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان در کشور اسپانیا، بلافاصله پس از اقامت در اسپانیا
 • معافیت از پرداخت مالیات سالانه
 • سهولت در اخذ ویزای دیگر کشورها
 • امکان اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا پس از ۵ سال زندگی و اقامت در این کشور
 • امکان اخذ تابعیت کشور اسپانیا پس از ۱۰ سال اقامت قانونی و بدون وقفه در این کشور

محدودیت‌ها و معایب اقامت اسپانیا با تمکن مالی کدامند؟

 • نیاز به داشتن درآمد بسیار بالا
 • نیاز به داشتن سپرده با مبلغ بسیار بالا
 • الزام تحصیل فرزندان در اسپانیا، با توجه به اجباری بودن تحصیل در سنین بین 6 الی 16 سال. (اگر فرزندان در سن تحصیل باشند، الزاماً باید در اسپانیا به تحصیل بپردازند.)
 • نداشتن اجازه فعالیت اقتصادی

-  فرآیند اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چه مدت طول می‌کشد؟

کل این پروسه حدوداً بین 5 الی 9 ماه طول می‌کشد.

مدارک لازم برای دریافت این نوع اقامت چیست؟

 1. پاسپورت معتبر (با حداقل یک سال اعتبار)
 2. سند ازدواج (در صورتی که همسر متقاضی نیز درخواست اقامت دهد)
 3. گواهی عدم سوء پیشینه از کشور متقاضی و کشورهایی که ظرف پنج سال گذشته در آنها زندگی کرده‌اید
 4. مدارک درآمدی به مبالغ لازم
 5. گواهی سپرده بانکی به مبلغ مورد نیاز
 6. اجاره نامه ملکی و یا سند ملک در اسپانیا
 7. بیمه درمانی
 8. گواهی آزمایش‌های پزشکی

 

درباره هزینه های زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا نه زیاد بالا و نه زیاد پایین بلکه در حد نرمالی قرار دارد. معمولا متوسط ماهیانه هزینه زندگی در کشور اسپانیا برای هر نفر بین 500€ تا 800€ (یورو) می باشد. این هزینه ها شامل طیف وسیع و متنوعی از هزینه های حمل و نقل، خورد و خوراک، تفریح و سرگرمی، خواروبار و غیره می باشد که برخی از آنها در لیست زیر نشان داده می شود:

آیتم ها

قیمت

وعده غذایی در یک رستوران با هزینه متوسط

€11.00

اجاره آپارتمان

یک خوابه وسط شهر: 646

یک خوابه حومه شهر: 496

وعده غذایی در شعب مک دونالد

€7.50

یک بطری آب معدنی

€1.17

یک قالب 500 گرمی نان سفید

€1.00

کیلوگرم برنج سفید

€1.01

کیلوگرم فیله مرغ

€6.00

کیلوگرم سیب

€1.69

بلیط یک طرفه ناوگان حمل و نقل عمومی

€1.50

بلیط ماهیانه حمل و نقل عمومی

€40.00

هزینه اشتراک خانگی (آب، برق و غیره)

€115.48

بلیط سینما

€8.00

 

اما علاوه بر این هزینه ها که مربوط به زندگی در کشور اسپانیا است، مهاجران به اسپانیا هزینه های دیگری به نام هزینه ویزای اقامت نیز دارند. در واقع شما برای رسیدگی به درخواست ویزای شنگن خود ناگزیر به پرداخت هزینه به ادارات ذیربط اسپانیایی هستید. مطابق سن متقاضیان، هزینه ویزای شنگن آنها در سال 2022 از این قرار می باشد:

متقاضی

هزینه ویزا 

 

متقاضیان بزرگسال

80€

 

متقاضیان از 6 تا 12 سال

40€

 

متقاضیان زیر 6 سال

رایگان

 

 

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

همانطور که بارها گفته شده است، مهاجرت از طریق تحصیل، از مطمئن ترین راه های مهاجرت و کسب اقامت کشوری دیگر است. این روش گرچه غالبا همراه با پرداخت هزینه است ولی مطمئن ترین راه ورود به یک کشور خارجی و نهایتا رسیدن به اقامت آن کشور است. مهاجرت تحصیل فی نفسه، تنها اقامت موقت هر کشوری را در پی دارد ولی با تبدیل آن به پروسه ای دیگر، مانند یافتن کار و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری، قابلیت این را دارد که به کسب اقامت دائم منجر شود. دانشجویان گرامی می توانند با انتخاب یکی از دانشگاه های زیر و درخواست پذیرش از آنها، خود را برای اخذ اقامت تحصیلی اسپانیا مهیا کنند:

دانشگاه

رتبه بندی تایمز 2022

رتبه بندی QS در سال 2022

پومپئو فابرا

152

287

اتونوما بارسلونا

182

211

بارسلونا

198

183

اتونوموس مادرید

301-350

200

دانشگاه ناوارا

251-300

252

 

درباره پرداخت هزینه های تحصیل در این کشور باید بدانید که اسپانیا به طور کل هزینه پرداز است و بحث بورسیه تحصیلی در این کشور به خصوص برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس منتفی می باشد و متقاضیان نباید زیاد بر آن حساب باز کنند.

اقامت اسپانیا از طریق کار

کار در اسپانیا، پروسه ای است که مستقلا می تواند اقامت دائم را به ارمغان آورد ولی نه از ابتدای امر. یعنی با اشتغال قانونی به کار در کشوری خارجی مانند اسپانیا، ابتدا اقامت موقت در آن کشور به مدت معادل مدت قرارداد کاری به فرد داده می شود. با تمدید قرارداد کاری، اقامت موقت وی نیز تمدید می شود. نهایتا با اشتغال مستمر به مقدار 5 سال و البته پرداخت بیمه و مالیات قانونی، می توان به اقامت دائم آن کشور دست یافت. اما شرط اصلی و لازمه برای دریافت اقامت کشور اسپانیا از طریق کار داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای اسپانیایی است. اما قبل از اقدام برای اخذ اقامت کاری اسپانیا، باید بدانید که در حال حاضر میانگین حقوق کار در اسپانیا حدود 2815€ (یورو) می باشد که در قیاس با کشوری مثل آلمان و انگلستان بسیار پایین است:

نرخ بیکاری طی آخرین آمار سال 2022 در کشور اسپانیا کمی بیشتر از 16% اعلام شده است که این ارقام یعنی انتخاب اسپانیا به عنوان مقصد کاری در صورتی که از پیش قرارداد کاری از کارفرما نداشته باشید منطقی و امید بخش نخواهد بود.

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری اصولا اقسام مختلفی دارد. با اقدام نسبت به برخی از آنها می توان از ابتدا به اقامت دائم رسید و با اقدام به برخی دیگر ابتدا اقامت موقت و سپس مشروط به موفیقت در آن طرح، می توان اقامت دائم را کسب نمود. خرید ملک در اسپانیا از معروف ترین و شناخته شده ترین طرح های سرمایه گذاری در این کشور است که از همان ابتدا نیز اقامت دائم این کشور را به همراه دارد. البته کارآفرینی، طرح جدیدتر و مطلوب تری است که رویکرد اخیر بیشتر دولت ها استقبال از آن است ولی کسب اقامت دائم از آن طریق، مشروط به موفیقت آن طرح می باشد.

دولت اسپانیا امسال نیز برنامه اقامت سرمایه گذار خارجی یا همان ویزای طلایی کشور اسپانیا را به راه انداخته است.

: متقاضیان سرمایه گذاری در اسپانیا می توانند با توجه به بودجه و علایق خود از گزینه خرید ملک یا سرمایه گذاری در بازار سهام و یا حتی شراکت در پروژه های هتل سازی و آبادانی این کشور که از 250000€ تا 500000€ (یورو) گستردگی دارد انتخاب کنند و اقامت دائم و سپس پاسپورت این کشور را دریافت کنند:

شرایط دریافت ویزای طلائی

همانطور که در قسمت بالا ذکر شد گلدن ویزای اسپانیا یا همان اقامت طلایی اسپانیا به همراه تمکن مالی این کشور از پر مخاطب ترین راه های اقامتی کشور اسپانیا می باشد که به صورت خرید ملک 500000€ (یوروی)  و بی قید شرط است این ویزا روی تمدید شرط حضور ندارد و اقامت اولین بار 2 ساله هست و  5 سال به 5 سال تمدید و بعد ز 10 سال افراد می توانند درخواست پاسپورت بدهند که برای اخذ پاسپورت دانش اولیه زبان اسپانیایی و دانش از قوانین و مقررات اسپانیا واجد است. این اقامت همچنین شامل سرپرست خانواده،  همسر و فرزندان تا سن 27  سال  که مجرد باشند و از درآمدی ۲۸ وابسته از نظر درآمدی هستند، نیز می شود.

علاوه بر گلدن ویزا که به صورت خرید ملک هست دیگر ویزای پرمخاطب و اقامتی کشور اسپانیا تمکن مالی این کشور می باشد اما برای اخذ این اقامت افراد باید از نظر مالی خیلی قوی باشند و هدفشون حتما زندگی در اسپانیا باشد زیرا برای تمدید شخص به همراه خانواده باید 6 ماه در آن جا حضور داشته باشد و حتما خانه ای در اسپانیا اجاره کنند و فرزندان زیر 18 سال آن ها گواهی اشتغال به تحصیل نشان دهند.

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج و تولد

با ازدواج با یک فرد اسپانیایی می توان درخواست اقامت این کشور را نمود. این ازدواج باید هم قانونی باشد و هم واقعی. قانونی بودن یعنی منطبق بر شرایط قانونی مانند رعایت سن بلوغ و رعایت قانون تک همسری و مانند آن باشد. واقعی بودن نیز به منظور جلوگیری از ازدواج های صوری به منظور کسب اقامت این کشور می باشد. افزون بر موارد فوق، آن یک از زوجین که شهروند اسپانیا است، می باید دارای درآمد مناسب در کشورش (مثلا از طریق اشتغال) که کفاف هزینه های زندگی دو نفر را بدهد و هم چنین دارای محل سکونت مناسب برای دو نفر باشد. با توجه به این که سیستم اعطای تابعیت در کشور اسپانیا بر اساس اصل خون است بنابراین به صِرف تولد در این کشور نمی توان تابعیت آن را کسب کرد بلکه باید والدین یا دست کم یکی از والدین، دارای تابعیت اسپانیایی باشند.

سوالات پرتکرار در خصوص اقامت اسپانیا

در این بخش به پرتکرار ترین سوالاتی که در این خصوص مطرح می شود، پاسخ می دهیم.

•           آیا امکان اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک وجود دارد؟ خرید ملک به ارش 500000€ (یورو) منجر به اخذ اقامت در این کشور می شود.

•           آیا اقامت اسپانیا در نهایت می تواند موجب اخذ پاسپورت این کشور شود؟ اقامت در کشور اسپانیا پس از 10 سال منجر به اخذ پاسپورت می شود.

•           آیا می توان از طریق تحصیل در اسپانیا اقامت آن را بدست آورد؟ با توجه به نرخ بیکاری بالا در اسپانیا نمی توان چندان به این امر امید داشت.

•           کمترین مبلغ برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری چیست؟ 500000€ (یورو) به منظور خرید ملک، کمترین مبلغ مورد نیاز برای اخذ اقامت اسپانیا است.

اما علاوه بر این هزینه ها که مربوط به زندگی در کشور اسپانیا است، مهاجران به اسپانیا هزینه های دیگری به نام هزینه ویزای اقامت نیز دارند. در واقع شما برای رسیدگی به درخواست ویزای شنگن خود ناگزیر به پرداخت هزینه به ادارات ذیربط اسپانیایی هستید. مطابق سن متقاضیان، هزینه ویزای شنگن آنها در سال 2022 از این قرار می باشد:

متقاضی

هزینه ویزا 

متقاضیان بزرگسال

80€

متقاضیان از 6 تا 12 سال

40€

متقاضیان زیر 6 سال

رایگان

 

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

همانطور که بارها گفته شده است، مهاجرت از طریق تحصیل، از مطمئن ترین راه های مهاجرت و کسب اقامت کشوری دیگر است. این روش گرچه غالبا همراه با پرداخت هزینه است ولی مطمئن ترین راه ورود به یک کشور خارجی و نهایتا رسیدن به اقامت آن کشور است. مهاجرت تحصیل فی نفسه، تنها اقامت موقت هر کشوری را در پی دارد ولی با تبدیل آن به پروسه ای دیگر، مانند یافتن کار و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری، قابلیت این را دارد که به کسب اقامت دائم منجر شود. دانشجویان گرامی می توانند با انتخاب یکی از دانشگاه های زیر و درخواست پذیرش از آنها، خود را برای اخذ اقامت تحصیلی اسپانیا مهیا کنند.

درباره پرداخت هزینه های تحصیل در این کشور باید بدانید که اسپانیا به طور کل هزینه پرداز است و بحث بورسیه تحصیلی در این کشور به خصوص برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس منتفی می باشد و متقاضیان نباید زیاد بر آن حساب باز کنند

در رابطه با اخذ اقامت اسپانیا باید بگوییم که راههای متعددی برای کسب اقامت و مهاجرت به این کشور وجود دارد که در این مقاله به بررسی آنها می‌پردازیم. کشور اسپانیا بر خلاف دیگر کشورهای غرب اروپایی دارای مقررات سخت و دست و پا گیر نمی‌باشد و شرایط مساعد و مطلوبی را برای ادامه زندگی و کار شهروندان خود و سایر کشورها به طور مساوی فراهم آورده است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله‌ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را مطالعه کنید.

دانشگاه

رتبه بندی تایمز 2022

رتبه بندی QS در سال 2022

پومپئو فابرا

152

287

اتونوما بارسلونا

182

211

بارسلونا

198

183

اتونوموس مادرید

301-350

200

دانشگاه ناوارا

251-300

252

 

 اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

این نوع اقامت به کسانی اعطا می‌شود که توان مالی قابل توجهی داشته و نیاز به اشتغال در کشور اسپانیا ندارند. در روش تمکن مالی که در حال حاضر سفارت اسپانیا در تهران از آن‌ استقبال می‌کند شخص متقاضی می بایست قادر به اثبات درآمد کافی‌ در ایران باشد و این درآمد نباید به صورت حقوق ثابت باشد. به این گونه که متقاضی اقامت اسپانیا باید بتواند بدون حضور حداقل شش ماه در ایران درآمد کافی‌ برای زندگی‌ در اسپانیا را داشته باشد.

نوع درآمد

هرگونه درآمدی مانند سود حاصل از سپرده بانکی‌، سند ملک و اجاره‌ نامه رسمی‌، سود سهام شرکت و یا کارخانه در این روش میتواند مفید باشد. لازم به یاد آوریست که منبع درآمد شما نباید وابسته به حضور فیزیکی‌ شما در ایران باشد(حقوق ثابت) و شما چون درخواست اقامت اسپانیا را دارید و بنا بر قانون می‌بایست ۱۸۴ روز( شش ماه) در اسپانیا باشید، در نتیجه بدون حضور در ایران و بدون کسب و کار در اسپانیا بتوانید به راحتی‌ امرار معاش کنید. توجه داشته باشید که متقاضیان هر دو روش باید حداقل یک ملک در هر جای کشور خود به نام خودشان داشته باشند ( یعنی ملک ۱۰۰ درصد به نام خودشان باشد و سند قطعی هم داشته باشد).

روش اول: درآمد 2500 یورو در ماه

روش اول : به آن دسته از متقاضیانی تعلق می‌گیرد که بتوانند نشان دهند در کشور مبداء خود درآمد مستند و محکمی معادل ۲۵۰۰ یورو در ماه و برای هر یک از اعضای خانواده ۵۵۰ یورو اضافه دارند. این درآمد می‌تواند حاصل اجاره خانه، حقوق بازنشستگی، حقوق دریافتی از بخش دولتی یا خصوصی و مواردی دیگری از این دست باشد. در این روش متقاضی باید با ارائه اسناد معتبر به دولت اسپانیا نشان دهد که برای زندگی در این کشور بدون کار کردن دارای استطاعت مالی کافی است.

روش دوم: حساب بانکی 70 هزار یورویی

روش دوم : به آن دسته از متقاضیانی تعلق می‌گیرد که درآمد ثابتی برای نشان دادن به دولت اسپانیا ندارند اما می‌توانند اثبات کنند که در طول یک سال گذشته، مبلغ مناسبی را در حساب بانکی خود به عنوان میانگین موجودی حساب،‌ نگهداری کرده‌اند. حساب بانکی باید به نام خود شخص متقاضی باشد و حداقل میانگین موجودی حساب مبلغ ۷۰ هزار یورو می‌باشد. این مبلغ باید در هر لحظه، بلافاصله قابل برداشت باشد.

مدت اعتبار ویزا

مدت اولیه مجوز اقامت تمکن مالی برای یک سال است که می‌تواند برای دو سال تمدید شده و سپس برای دو سال دیگر نیز تمدید شود. پس از زندگی در اسپانیا به مدت پنج سال، شخص متقاضی می‌تواند برای دریافت اجازه اقامت دائم اقدام کند. در صورت رعایت شرایط اقامت در اسپانبا در انتهای پنج سال دوم، متقاضی امکان اخذ پاسپورت کشور اسپانیا را خواهد داشت.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ویزای کار

برای اخذ اقامت اسپانیا از راه کار حتما متقاضی باید کارفرما و job offer داشته باشد تا برای ایشان دعوت نامه کاری ارسال شده و بتواند از این طریق وارد کشور اسپانیا شده و مشغول به کار شود. پس از ۳ الی ۵ سال کار و پرداخت مالیات، متقاضی می‌تواند درخواست اقامت دائم اسپانیا را نماید. البته این امر سخت به نظر میرسد. زمانیکه کارفرما بخواهد برای شما دعوت نامه کاری ارسال نماید باید ابتدا آن شغل مورد نظر را در کشور خود ۳ ماه اگهی نموده اگر شخص مورد نظر پیدا نشد، می‌بایست ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید و اگر در این بازۀ زمانی ۶ ماهه شخص مورد نظر برای شغل پیدا نشد آن زمان می‌تَواند برای افراد غیر اروپایی دعوت نامه کاری ارسال نماید.

 اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

خرید ملک به مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ یورو به بالا (ویزای طلایی)

در این روش متقاضی باید بدون بهره گیری از وام بانکی‌ در بخش ملک سرمایه گذاری نماید، این خرید میتواند در قالب خرید یک یا چند ملک باشد که می‌بایست مجموعه خرید بالاتر از پانصد هزار یورو گردد. از مزایای این روش سرعت بالای اخذ اقامت اسپانیا (۳ هفته) و عدم شرط حضور شش ماهه در اسپانیاست. اقامت اخذ شده، اقامت کشور اسپانیا و اتحادیه اروپا بوده که با کارت اقامتی دریافتی، امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شنگن را خواهید داشت.

خرید ملک با متراژ کافی به ازای تعداد اعضای خانواده

در روش دوم که متداول‌تر می‌باشد متقاضی میبایست متناسب با تعداد اعضا خانواده خود ملک با فضای کافی‌ خریداری نماید، یعنی‌ در این روش، به جای قیمت، متراژ ملک مهم می‌باشد. همچنین متقاضی میتواند از وام بانکی‌ نیز استفاده نماید. جهت اخذ اقامت اسپانیا به منظور اثبات امکان تامین هزینه زندگی بدون کمک دولت، میبایست مدارک مالی کافی به سفارت اسپانیا در تهران ارائه گردد. به طور مثال یک خانواده ۴ نفری به یک آپارتمان دو خوابه با متراژ حداقل ۸۰ متر نیاز دارند. زمان لازم جهت اخذ این نوع اقامت یک تا سه ماه می‌باشد، اقامت اخذ شده بدون اجازه کار بوده و هر زمان که متقاضی شرایط و امکانات لازم را جهت کار مهیا داشته باشد میتواند تقاضای اجازه کار نماید.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

تحصیل در اسپانیا برای اشخاص ایرانی در تمامی مقاطع امکان پذیر می‌باشد، دانشگاههای موجود در اسپانیا هم به زبان اسپانیایی و هم به زبان انگلیسی برای دانشجویان خدمات ارائه می‌دهند. البته افراد دانشجو در اسپانیا ابتدا ویزای تحصیلی دریافت می‌نمایند و در صورتی که پس از تحصیل در اسپانیا به کاری مشغول شده و مالیات بپردازند می توانند کارت اقامت اسپانیا را دریافت نمایند.  یکی از بزرگترین مزایای ویزای تحصیلی اسپانیا عدم محدودیت سنی برای اخذ این ویزاست.

ویزای تحصیلی اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از گزینه‌های ممکن در خصوص اخذ اقامت اسپانیا ، اقامت اَز راه ثبت شرکت و کارآفرینی در اسپانیا می‌باشد. این نوع اقامت از مهمترین و موثرترین روشهای اقدام برای شروع زندگی جدید در اسپانیا بوده که متقاضی پس از انجام مراحل ثبت شرکت، تهیه و به ثبت رساندن پلن تجاری خود برای اجرایی کردن آن قادر به کسب اقامت اسپانیا به روش ثبت شرکت در کشور اسپانیا خواهد بود. عمده شرکتهای اسپانیا به شکل شرکت با مسولیت محدود ثبت می‌شوند. در این روش اعضای خانواده متقاضی هم این امکان را دارند که اقامت این کشور را همزمان با متقاضی اصلی درخواست و دریافت نمایند. در اسپانیا انگیزه‌های زیادی برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار دیده شده است که یکی از آنها کاهش مالیات در شرایط خاص است. مثلا شرکت های تازه تاسیس در اسپانیا برای دو سال ابتدایی تنها ۱۵ درصد باید مالیات پرداخت نمایند. ولی بعد از این دو سال مالیات با نرخ ۲۵ درصد محاسبه خواهد شد. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اسپانیا ۳۰۰۰ یورو می‌باشد.

 اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

در صورت ازدواج با شخص تبعه اسپانیا اقامت و تابعیت اسپانیا به فرد اعطا می‌گردد. در این زمینه متقاضی و فرد خارجی پس از ۵ سال می‌تَواند اقامت دائم اسپانیا و پس از آن پاسپورت اسپانیا را اخذ نماید. در صورتی شخص تبعه اسپانیا می‌تواند برای همسر خود درخواست اقامت نماید که بتواند به طور کامل هزینه‌ها و مخارج وی را تأمین نماید. سن متقاضی می‌بایست بالای ۱۸ سال باشد. بنابراین اخذ اقامت اسپانیا اَز طَریق ازدواج یکی از آسان ترین روشهای مهاجرت به اسپانیاست البته در صورتیکه متقاضی قصد واقعی برای ازدواج داشته باشد و ازدواج شما سوری نباشد زیرا در این صورت اعتماد دولت سلب خواهد شد و با درخواست ویزا موافقت نخواهد شد.

مزایای اخذ اقامت اسپانیا

شما به محض دریافت اقامت اسپانیا ، می‌توانید از مزایای شهروندان اروپایی همچون استفاده از خدمات درمانی و بیمه، افتتاح حساب در بانک‌های معتبر بین المللی، خرید ملک، وام بانکی و تسهیلات دانشگاهی بهره‌مند شوید و بدون نیاز به ارائه پاسپورت کشور خود در تمامی ۲۸ کشور اتحادیه اروپا رفت و آمد نمایید. همچنین درخواست دریافت ویزا برای کشورهای امریکا ، کانادا ، استرالیا و انگلیس برای دارندگان اقامت اسپانیا ، به سهولت انجام می‌شود.