Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
ثبت شرکت در ترکیه

کشور ترکیه برای سرمایه گذارانی که می خواهند در آنجا شرکت افتتاح کنند، مزایای بسیار خوبی را ارائه می دهد. ترکیه که دروازه ای بین اروپا، خاورمیانه و آسیای مرکزی است، اقتصاد خوب، فضای سرمایه گذاری آزاد شده و رژیم مالیاتی خوبی دارد. ما یک نماینده ثبت شرکت در ترکیه هستیم و به مشتریانی از هر نقطه از جهان که به دنبال گسترش به بازار مهم ترکیه هستند خدمات ارائه می دهیم. تیم ما متشکل از عوامل تشکیل شرکت ترکیه ای، مشاوران و حسابدارانی است که با همکاری یکدیگر به شما در راه اندازی یک شرکت در ترکیه کمک خواهند کرد.

با ثبت شرکت در ترکیه می توان به مزایا اقامتی دست یافته و اقامت دائمی و حق شهروندی این کشور را به دست آورد. اهمیت زیادی دارد که پیش از اقدام به ثبت شرکت در کشور ترکیه، در خصوص انواع شرکت های قابل ثبت در این کشور، مراحل ثبت شرکت و مدارک لازم، مشاوره مناسبی دریافت نموده و بهترین الگو را مطابق با پتانسیل ها و سرمایه خود، دنبال کنید.

دلایل سرمایه گذاری در ترکیه

 

ترکیه دارای اقتصاد پویایی است که سرمایه گذاران خارجی زیادی را جذب می کند. همچنین رشد اقتصادی امیدوار کننده ای دارد و انتظار می رود این کشور یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد را در میان اعضای OECD داشته باشد. علاوه بر این، ترکیه سرمایه گذاری مستقیم خارجی را تشویق می کند و دارای بخش خصوصی پویا است.

 

زیرساخت خوب و نیروی کار واجد شرایط و رقابتی دو دلیل کلیدی دیگر است که چرا سرمایه گذاران به ترکیه برای پایه گذاری تجارت خود نگاه می کنند. این کشور همچنین دارای رژیم مالیاتی مطلوبی است و دولت مشوق ها و مزایای مالیاتی را برای کسانی که در برخی مناطق آزاد شرکت باز می کنند، ارائه می دهد. مشوق ها همچنین برای فعالیت های تحقیق و توسعه، سرمایه گذاری های استراتژیک یا سرمایه گذاری های بزرگ قابل اعمال است.

 

با در نظر گرفتن الگوی ثبت شرکت در ترکیه، هزینه های شما بسیار متفاوت خواهند بود و لازم است که این را به عنوان یک فاکتور تاثیرگذار در نظر بگیرید.

 

برای ثبت شرکت در ترکیه، ممکن است هر یک از مدل های زیر را بسته به شرایط و موقعیت خود انتخاب کنید:

 

ثبت شرکت آنومیم

ثبت شرکت کوپراتیف

ثبت شرکت غیرسازمانی

ثبت شرکت کولکتیف

ثبت شرکت سازمانی

ثبت شرکت لیمیتد

انواع شرکت ها در ترکیه

 

انواع شرکت هایی که می توان برای تشکیل شرکت در ترکیه استفاده کرد عبارتند از:

 

• شرکت سهامی که معمولاً توسط سرمایه گذاران علاقه مند به راه اندازی عملیات بزرگ در ترکیه استفاده می شود.

• شرکت با مسئولیت محدود که می تواند خصوصی یا دولتی باشد، اما نوع خصوصی آن معمولاً توسط شرکت های خارجی استخدام می شود.

• شرکت فرماندهی یک شکل تجاری غیرشرکتی است و معادل شرکت تضامنی در سایر کشورها است.

• شرکت جمعی نیز یک ساختار غیر شرکتی است و فقط توسط اشخاص حقیقی قابل ثبت است.

• شرکت تعاونی یکی از قدیمی ترین و همچنین یکی از محبوب ترین شرکت ها در ترکیه می باشد

با توجه به این که کدام یک از مدل شرکت های فوق را انتخاب کرده باشید، میزان سرمایه حداقلی لازم، متفاوت خواهد بود. به طور مثال برای ثبت شرکت کولکتیف، نیاز به سرمایه آن چنانی در آغاز کار نخواهد بود؛ اما اگر تصمیم به راه اندازی و ثبت شرکت سازمانی در ترکیه داشته باشید؛ حداقل سرمایه مورد نیاز شما 100 هزار لیر ترکیه خواهد بود. همین طور برای شرکت های آنومیم، نیاز به حداقل سرمایه 50 هزار لیر ترکیه داریم.

 

حداقل سرمایه مورد نیاز برای شرکت های لیمیتد، معادل 10 هزار لیر ترکیه بوده و در خصوص شرکت های کوپراتیف و نیز غیرسازمانی، مبالغ به اساسنامه و شرایط آن وابسته هستند.

 

مراحل ثبت شرکت در ترکیه

نکته: در نظر داشته باشید که شما برای شروع هر کسب و کاری در کشور ترکیه، نیاز به ثبت شرکت خواهید داشت و این موضوع تا حدودی با نوع فعالیت ها در ایران متفاوت است. به طور مثال حتی اگر قصد راه اندازی یک آرایشگاه زنانه یا مردانه را دارید، باید بابت آن ثبت شرکت را انجام دهید. البته مراحل ثبت کردن شرکت ها و سازمان ها در ترکیه کار چندان سخت و پیچیده ای نیست و در صورتی که از وکیل کاردان در این خصوص استفاده کنید، فرایندها به سادگی و در مدت زمانی کوتاه به انجام خواهند رسید.

داشتن حق تجارت آزاد در ترکیه

 

این حق به شما فرصت آن را خواهد داد تا به راحتی در این کشور به تجارت و کسب و کار پرداخته و مزایای مالی قابل توجهی برای خود رقم بزنید. اقتصاد ترکیه دارای پتانسیل های زیادی بوده و در صورتی که سرمایه گذاری مناسبی داشته یا دارای تخصص های موثری باشید، می توانید به تجارت سودآوری در این کشور پرداخته و از مزایای آن برخوردار شوید.

 

امکان اخذ گواهینامه رانندگی ترکیه

 

بدیهی است که با سکونت در کشور ترکیه، نیاز به داشتن گواهینامه و اجازه رانندگی را خواهید داشت و به دست آوردن حق شهروندی، این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد.

 

دریافت کارت اعتباری ترکیه

 

کارت اعتباری کشور ترکیه، باعث خواهد شد تا در نقل و انتقالات مالی خود و همین طور به هر شکلی خرید کردن، از سهولت عملکرد مالی بالاتری برخوردار باشید.

 

امکان سفر به تعداد زیادی از کشورهای مهم جهان بدون نیاز به ویزا

 

این یکی از جذاب ترین مزایای شهروندی ترکیه محسوب می شود و به سبب آن می توانید به راحتی به تعداد قابل توجهی از کشورهای مختلف جهان سفر کرده و محدودیت های دریافت ویزا برای شما به مراتب کمتر باشد.

 

امکان تحصیل در دانشگاه های ترکیه

 

برای آن دسته از افرادی که علاقه مند به ادامه تحصیلات هستند، امکان تحصیل در دانشگاه های ترکیه فراهم بوده و می توانند با داشتن حق شهروندی، به راحتی جذب دانشگاه و رشته تحصیلی مورد علاقه خود شوند.

 

دریافت تسهیلات بانکی

 

برای راه اندازی کسب و کارهای مختلف، حق دریافت تسهیلات بانکی برای شهروندان ترکیه لحاظ شده است و با سپری کردن مراحل مربوط به آن، می توانید از این حق بهره مند شوید.