Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
اقامت و مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا این روزها تبدیل به بحث داغی میان متقاضیان مهاجرت در تمام دنیا شده است که دلیلی ندارد جزء مزایای بالای این کشور برای زندگی، شاید شما هم قصد مهاجرت به استرالیا را داشته باشید دلایل شما می تواند مربوط به یافتن شغلی بهتر باشد و یا سرمایه گذاری در یک کشور امن، بسیاری از افراد برای تحصیل این کشور را انتخاب می‌کنند یا زندگی در کنار اعضای خانواده اما در مجموع دو عامل مهم، نقش بسیار زیادی را در مهاجرت افراد به استرالیا را دارد. معمولا اکثر افرادی که به استرالیا مهاجرت می کنند، سعی می‌کنند مهاجرت به این کشور از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا و یا ویزای کار استرالیا را انتخاب کنند. این دو روش بسیار پرطرفدار است .

اقامت هم مانند ویزا انواع مختلفی دارد و اشخاصی که بواسطه حرفه، مهارت و تحصیلات خاص و موارد دیگر مانند وجود یکی از وابستگان در کشور مورد نظر یا سرمایه گذاری در کشوری خاص متقاضی اخذ اقامت اند میتوانند از طریق مراجعه به شرکت سها طوس اقدام کنند.

 

                     

 

ویزا یا روادید صرفا مجوز ورود و خروج ،است فقط و فقط به منظور تردد به کشور صادر کننده ویزا قابل استفاده می باشد و انواع مختلفی دارد که یکی از رایج ترین آنها ویزای توریستی است. ویزای توریستی اعتبار و محدودیت زمانی داشته همچنین هیچ تضمینی برای دریافت مجدد آن وجود ندارد. در ادامه به معرفی انواع ویزا به صورت کلی میپردازیم.

انواع ویزا

◄ ویزا سینگل برای یک بار ورود (Single)

◄ ویزای دابل برای دو بار ورود (Double)

◄ ویزای مالتیپل برای چند بار ورود (Multiple)

◄ ویزای ترانزیت-فرودگاهی (Airport transit)

قابل ذکر است که این انواع در هر کشور ممکن است به روش ها و پسوند های مختلفی از هم وجود داشته باشد. اشخاصی که متقاضی اخذ ویزا هستند میتوانند از طریق مراجعه به شرکت سها طوس در اسرع وقت برای این امر اقدام کنند.

امنیت اقتصادی، فرصت‌های شغلی، امکانات تحصیلی و کیفیت بالای زندگی، استرالیا را به مقصدی جذاب برای مهاجران، به خصوص مهاجران ایرانی تبدیل کرده است.

در صورتی که قصد مهاجرت و سفر به استرالیا را دارید در ابتدا می بایست در خصوص انواع ویزا و شرایط مورد نظر آن کمی اطلاعات داشته باشید. در ادامه به توصیف انواع ویزای استرالیا خواهیم پرداخت:

ویزاهای استرالیا به طور کلی به دو نوع ویزای اقامت موقت و اقامت دائم تقسیم می‌شوند. مهاجران ایرانی با هدف تحصیل، سرمایه گذاری، اشتغال در زمینه تخصصی، زندگی در کنار اعضای خانواده و … اقدام به اخذ ویزای استرالیا می‌کنند. اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید باید برای ویزاهای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید. اگر هم قصد دارید به دیدن خانواده خود در استرالیا بروید یا در سمیناری تخصصی شرکت کنید یا صرفا می‌خواهید گشت و گذار در این کشور زیبا را تجربه کنید، می‌توانید ویزا‌های مربوطه برای اقامت موقت را اخذ کنید.