Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
ثبت شرکت در مالزی

کشور مالزی از موفق ترین سیستم های اقتصادی جنوب شرق آسیا قلمداد می گردد. این کشور با جمعیت حدود 25 میلیون نفر دارای رشد بیش از هفت درصدی تولید ناخالص ملی است. کشورمالزی به عنوان کشور دوست و مسلمان با بهره گیری از مشترکات فرهنگی و مذهبی یکی از شرکاء تجاری منحصر به فرد ایران محسوب می شود که دارای روابط توسعه یافته ای باهم می باشند.
اقتصاد مالزی با درآمد متوسط بالا برای سطح جامعه اقتصاد فراگیری دارد. بطوریکه یکی از 13 کشور مشخص شده توسط کمیسیون رشد و توسعه درباره ی ثبات اقتصاد است. رشد توسعه در آن، این کشور را تبدیل به یک موقعیت عالی برای سرمایه گذاران خارجی کرده تا سرمایه خود را در بازاری که دارای ثبات است انتقال دهند.

 

                                                              

ثبت شرکت در مالزی

هر فرد خارجی باید یک شریک مالزیایی داشته باشد و چنانچه تمایلی به داشتن شریک نداشته باشد می تواند سرمایه ی شرکت خود را به 500000 رینگیت برساند. دراین صورت نیازی به داشتن یک شریک نیست. بعد از ثبت شرکت در مالزی و افزایش سرمایه  شما باید دفتری را برای شرکت اجاره کرده یا خریداری نمایید.
همه ی اتباع خارجی می توانند با تملک صد در صد در ثبت شرکت در مالزی داشته باشند. ماهیت کسب و کار و بیزینس باید با توجه به دستورالعمل های مربوط به دولت مالزی انجام شود. با این حال تمام صنایع کسب و کار اجازه ثبت شرکت در مالزی را خواهند داشت.

انواع ثبت شرکت در مالزی

ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود

در این نوع ساختارها نیازی به وجود شریکمحلی نمی باشد و با یک سهامدار قابل ثبت می باشد, اما برای آنکه بتوانید امور را به راحتی انجام دهید توصیه می کنیم که از یکشریک محلی جهت سهولت در انجام ثبت شرک در مالزی استفاده نمایید, در هنگام ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود زمانی که می خواهید از شریک محلی استفاده کنید, صورت جلسه توسط فرد تبعه مالزی امضا می گردد و آن باید نزد شما نگهداری شود, در این مورد شما باید مبلغی را به صورت سالیانه به فرد مذکور پرداخت نمایید, در این نوع ساختار سرمایه اولیه باید ۵۰۰هزار رینگت مالزی باشد, میزان سهام هریک از سهامداران میزان تعهدات آن ها را مشخص می کند.

ثبت شرکت از طریق سهامی خاص (sendirian berhad)

این نوع ساختار ثبت شرکت در مالزی یکی از رایج ترین نوع شرکت ها در مالزی می باشد, در این نوع ساختار ها باید حداقل دو سهام دار و عضو هیئت مدیره وجود داشته باشد, نکته ای که در این نوع ساختارها شایان ذکر می باشد این است که باید حتما از یک شریک محلی استفاده شود, این نوع ساختار که به اختصار sdn bhd مشهور است, باید به صورت سالیانه گزارش حسابرسی شده از حساب ها را ارائه دهد, و باید این نوع شرکت ها در طی دوازده ماه گزارش سود و زیان خود را اعلام نمایند. زمانی که این گزارش ها نشانگر سود آوری باشد شرکت ها موظف به پرداخت مالیات نیز می باشند.

ثبت شرکت به صورت تاسیس شعبه

زمانی که سرمایه گذار شرکتی در کشور دیگر ثبت نموده باشد و دوسال از ثبت شرکت گذشته باشد می تواند فعالیت تجاری خود را در کشور مالزی ترویج دهد اما از طریق تاسیس شعبه, تاسیس شعبه قوانین مربوط به خود را دارد و باید طبق مقررات اداره کارو بازرگانی مالزی صورت پذیرد, تنها نکته ای که باید برای شرکت شعبه یادآور شویم این است که تمام خرید ها, فروش ها و قراردادهایی که شرکت شعبه انجام می دهد باید تحت نظارت شرکت مادر انجام پذیرد.

راه های سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت با سرمایه اولیه برای آن دسته از افرادی که قصد اخذ اقامت را دارند مناسب می باشد اما افرادی که قصد سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت بدون سرمایه اولیه را دارند, عموما افرادی هستند که نمی خواهند اقامت و ویزای این کشور را اخذ نمایند و تنها می خواهند ثبت شرکت را انجام دهند.

نکات لازم در مورد ثبت شرکت

شما با ثبت شرکت می توانید از امکانات و شرایط ویژه ای که دولت مالزی برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است بهره مند شوید و همچنین می توانید با افتتاح حساب در یکی از شعب بانک های این کشور از تسهیلات بانکی نیز بهره مند شوید, همچنین می توانید از نیروی کار تحصیل کرده و حرفه ای در حوزه فعالیت خود بهره مند گردید.

باید بدانید که سرمایه گذاری در هر کشوری همچنین در کشور مادری خود, طبق قوانین تجارت و وزارت کار باید سپری شود, و طبق مقررات هر گونه فعالیت تجاری ملزم به پرداخت مالیات می باشد, در کشور مالزی نیز این قوانین وجود خواهد داشت و شما با توجه به نوع فعالیت تجاری و شهری که در آن ثبت شرکت را انجام خواهید داد مستلزم پرداخت مالیات می باشید, به همین خاطر اگر خواستار ثبت شرکت در مالزی می باشید ابتدا باید یک کد شناسایی از اداره مالیات مالزی دریافت کنید, در واقع شما بدون این کد شناسایی قادر به ثبت شرکت در مالزی و شروع فعالیت تجاری نخواهید بود.

 

.به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت در مالزی با کارشناسان ثبت شرکت سهاطوس در ارتباط باشید