Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
شرایط سرمایه گذاری در چین

مهاجرت به چین از روش ها و راه های بسیاری، برای افراد مختلف انجام می پذیرد که یکی از این راه ها سرمایه گذاری در چین و اخذ ویزای سرمایه گذاری در این کشور می باشد. از این رو شما می توانید برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایید. راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در چین وجود دارد. به طور مثال می توان به خرید ملک در چین، ثبت شرکت در چین، کارآفرینی در چین و … اشاره نمود.

روش‌های سرمایه گذاری در کشور چین

وقتی نوبت به جدیدترین و محبوب ترین روش های سرمایه گذاری برای سود می رسد ، تعدادی از سرمایه گذاران در سراسر جهان چین را به عنوان مقصد سرمایه گذاری خود انتخاب می کنند ، پرجمعیت ترین ملت جهان در مرحله تبدیل شدن به یک اقتصاد مدرن و پر جنب و جوش است.

این کشور یکی از چندین نقطه داغ اقتصادی است که هنوز یک بازار نو ظهور با پتانسیل رشد فراوان در نظر گرفته می شود.

اگر از خود می پرسید که چگونه در چین سرمایه گذاری کنید ، روش های زیادی وجود دارد که برای قرار دادن عمدی و استراتژیک وجوه خود در نظر بگیرید تا بتوانید در رشد اقتصادی چین مشارکت داشته باشید که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

سرمایه گذاری در چین از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در چین یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است. ثبت شرکت مزایای فوق‌العاده‌ای دارد ولی باید در نظر بگیرید که کار آسانی نیست و پروسه آن حدود دو تا چهار ماه زمان می‌بردنکته جذاب این است که شما حتی با سرمایه حدود ۱۰ هزار یوآن هم می‌توانید در این کشور ثبت شرکت کنید.

انواع روش‌های ثبت شرکت در کشور چین

برای دریافت اقامت دائم کشور چین، باید سه سال از ثبت شرکت شما گذاشته باشد و در این مدت سابقه پرداخت مالیاتی خوبی داشته باشید. البته در نظر بگیرید که اخذ اقامت دائم کشور چین از طریق ثبت شرکت، کار راحتی نیست. زیرا دولت چین ویزای تجاری یک‌ساله برای ثبت شرکت ارائه می‌دهد.

سرمایه گذاری در چین از طریق خرید ملک

چین دارای سخت‌ترین مقررات مربوط به مالکیت املاک خارجی در آسیا است. شما در صورتی می‌توانید با خرید ملک در چین سرمایه‌گذاری انجام دهید که به مدت حداقل یک سال به تحصیل در چین  یا کار در چین پرداخته باشیدهم‌چنین باید ملک را فقط با اهداف مسکونی خریداری کنید و اجازه اجاره دادن ملک خریداری‌شده را ندارید.

هزینه خرید ملک در کشور چین

مراحل خرید ملک در چین به عنوان یک خارجی

برای خرید ملک در کشور چین، لازم است مراحل زیر را طی کنید:

۱. دریافت مدرک اقامت در چینابتدا باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد حداقل یک سال در چین اقامت داشته‌اید. می‌توانید این مدرک را از دفتر امنیت عمومی شهرداری محلی خود دریافت کنید.

۲. پیدا کردن ملک برای فروش در چینمی‌توانید به تنهایی به دنبال ملک مناسب باشید یا یک کارگزار استخدام کنید تا به دنبال ملک برای شما باشد.

۳. امضای توافق‌نامهبا صاحب ملک به توافق برسید و یک درصد از قیمت خرید را به فروشنده بپردازید.

۴. امضا قرارداد فروش رسمیشما و فروشنده باید یک قرارداد فروش رسمی در محضر اسناد رسمی امضا کنید. قرارداد رسمی هم‌چنین باید در رجیستری محلی ثبت شود.

۵. انتقال نام به مالکبرای انتقال سند مالکیت به دفتر انتقال سند محلی خود مراجعه کنید.

سرمایه‌گذاری در چین از طریق خرید اوراق قرضه

علی‌رغم تنش‌های ژئوپلیتیکی، سرمایه‌گذاران خارجی و موسسات مالی هم‌چنان مشتاق سرمایه‌گذاری در چین هستند و تقاضا برای اوراق قرضه بعد از بهبودی همه‌گیری کرونا افزایش یافته است. اوراق قرضه شرکت‌های چینی هم‌چنین دارای بازدهی جذاب و دامنه گسترده‌تر با ریسک‌های کوتاه مدت نسبت به سایر بازارهای اعتباری جهانی هستندبازار سرمایه‌گذاری طی پنج سال گذشته عملکرد نسبتاً ثابتی داشته استدر شرایط تاریخی با نرخ بهره پایین امروز، این درآمد اضافی و مزایای اضافی می‌توانند برای سرمایه‌گذاران ارزشمند باشند.

شش دلیل جذابیت سرمایه‌گذاری در بازار اوراق قرضه چین

سرمایه‌گذاری در چین از طریق خرید سهام

یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور چین خرید سهام است. به طور کلی سه نوع سهام در چین برای حرید وجود دارد:

سرمایه گذاری در چین بر اساس استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور قوانینی برای خارجیان دارد جهت اطلاعات بیشتر در خصوص این استاندارد ها با مشاوران سها طوس در ارتباط باشید.