Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
ثبت شرکت در دبی و مناطق آزاد امارات متحده عربی

ثبت شرکت در امارات بهترین نوع اخذ اقامت با شرایط فوق‌العاده و حتی بدون مدرک زبان است. زبان رسمی امارات عربی است اما زبان انگلیسی به صورت گسترده در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. راه اندازی کسب و کار در امارات یک رویا، برای بسیاری از کارآفرینان است. این به دلیل فرصت های بی نهایتی است که امارات برای رشد و شکوفایی یک تجارت ارائه می دهد. دبی (سرزمین اصلی) به روزترین شهر امارات و مکانی عالی برای راه اندازی یک تجارت است. با تمام امکاناتی که امارات دارد ممکن است ثبت شرکت در امارات یک مقدار زمان بر باشد. به همین دلیل است که انتخاب خدمات مشاور و راه اندازی کسب و کار در امارات بسیار مهم است. تیم مشاوران سهاطوس در پروسه ثبت شرکت در امارات و مناطق آزاد امارات در کنار شماست و با راهنمایی متخصصانی که در مورد تغییرات فرآیند ثبت شرکت در امارات آگاه و به روز هستند، می توان تضمین کرد که راه اندازی کسب و کار شما قانونی و بدون خطا پیش رود. کسب‌وکار شما رویای بلندمدت شماست که می‌تواند آینده‌ای را که می‌خواهید بسازد یا آن را نابود کند از این رو شرکت سهاطوس با 28 سال سابقه مشاوره تجاری آماده پاسخگویی به سوالات شماست و با خدمات حرفه‌ای راه‌اندازی کسب‌وکار در امارات، کسب‌وکار شما را می‌تواند در رقابت تنگاتنگ اقتصاد در حال رشد ترقی دهد. 

 

 

     

 

قانون ثبت شرکت در امارات، طیف گسترده‌ای از اشکال تجاری را پوشش می‌دهند. طبق این قانون، شرکت تأسیس ‌شده، بسته به مکان آن که می‌تواند در مناطق عادی یا آزاد باشد، مشمول مقررات خاصی خواهد شد. در کل، چند مدل شرکت وجود دارد که شامل شرکت با مسئولیت محدود، شرکت مدنی و… می‌شود. بیش‌ترین نوع شرکت‌های ثبت‌شده در این کشور، مربوط به شرکت‌های با مسئولیت محدود است.

ایرانیان میتوانند با ثبت کسب و کار خود در دبی،برای بار اول کارت اقامت ۲ ساله دریافت کنند و پس از آن برای تمدید هر بار کارت اقامت ۵ ساله اخذ کنند(طبق قانون جدید اداره مهاجرت ۲۰۲۲) و تا ۹۹ سال (تا زمانی که شرکت منحل نگردیده)قابل تمدید است؛ به‌علاوه درصورتی‌که ویژگی‌های مدنظر حکومت امارات را داشته باشید، می‌توانید برای یک ویزای طلایی ۵ تا ۱۰ ساله نیز اقدام کنید.

 

دلایل اصلی سرمایه گذاری در امارات:

 

مزایای ثبت شرکت در امارات

 

انواع مجوز ثبت شرکت در امارات

به‌ طور کلی مجوزات ثبت شرکت در دبی و مناطق دیگر امارات به 3 نوع تقسیم بندی‌ می‌شوند:

 

انواع شرکت برای ثبت در امارات

 

البته امکان ثبت همه این شرکت‌ها برای ایرانیان ممکن نیست. بهترین گزینه‌ها برای ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان این موارد هستند:

-شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)

-شرکت‌های سهامی (Civil Company)

-شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment)

-شرکت‌های LLC در دسته مجوز تجاری Commercial و شرکت‌های سهامی و غیرسهامی در دسته مجوز حرفه‌ای Professional قرار می‌گیرند. 

 

هزینه ثبت شرکت در امارات

هزینه ثبت شرکت در دبی و سایر مناطق امارات با توجه به معیارها و فاکتورهای مختلف متفاوت است. نوع شرکت، نوع مجوز صادر شده، منطقه مورد نظر برای راه اندازی کسب و کار، تعداد افراد شریک، انتخاب نام شرکت و … از جمله این معیارها هستند.

ثبت شرکت در امارات ( دبی) وارد تجارت جامعه بین‌المللی خواهید شد. کمتر منطقه‌ای در خاورمیانه این امکان را به شما می‌دهند. شاید هزینه زندگی در امارت نسبت به کشورهایی مانند ترکیه بالا باشد، اما دبی به شما اطمینان می‌دهد که رشد خواهید کرد. دبی شما را با شرکت‌های جهانی، دانش و فناوری آن‌ها و حتی دیدگاه‌های آن‌ها آشنا می‌کند. اگر بتوانید به خوبی شرایط دبی را بررسی کنید، دبی همراه با رشد خود، سرمایه و شرکت شما را رشد خواهد داد.

 

 

 

ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات

 

مناطق آزاد امارات یکی از جاذبه های اصلی برای سرمایه گذاران خارجی و مشاغلی است که مایل به انجام تجارت در امارات هستند. Freezone  در امارات متحده عربی در بین سرمایه گذاران بین المللی محبوب است و ارزان ترین مناطق آزاد امارات متحده عربی، سرمایه گذاران بین المللی را جذب می کند که به دنبال ایجاد مشاغل مقرون به صرفه هستند. مناطق آزاد امارات متحده عربی زیرساخت ها و کمک های تجاری فراوانی را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. منطقه آزاد امارات متحده عربی مزیت های زیادی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند. محبوبیت یک منطقه آزاد در امارات توسط تعدادی متغیر تعیین می شود.

مناطق آزاد مقرون به صرفه دبی برای تجارت عمومی، صنایع مشاوره و خدمات و سایر موارد، محبوب‌ترین مناطق هستند. سرمایه گذاران دبی را به عنوان کانون تمام فعالیت های شرکتی خود می بینند. موقعیت فرودگاه بین المللی دبی برای شرکت های خدماتی و مشاوره ای که به دنبال حضور در دبی هستند، جذابیت زیادی دارد. راه اندازی شرکت شما در دبی دارای چندین مزیت آشکار است، از جمله انعطاف پذیری برای سفر راحت به هر منطقه از جهان و برگزاری جلسات کاری.

 

خلاصه ای از آنچه باید در مورد ثبت شرکت درمناطق آزاد امارات بدانید:

1- نوع شرکت خود را تعیین کنید

مشخص کنید کدام ساختار شرکت مناسب ترین برای شغل شماست

انواع شرکت در مناطق آزاد:

 -تک سهامدار:

Free Zone Establishment (FZE) Free Zone Establishment Limited Liability Companies

ثبت FZE اجازه می دهد تا تک سهامدار یک شرکت در منطقه آزاد.ثبت کند .سهامدار می تواند یک فرد (شخص)، یا یک غیر فردی (شرکتی) باشد . FZE در اصل یک شرکت با مسئولیت محدود در منطقه آزاد است، به این معنی که تعهدات شرکت محدود به سرمایه پرداخت شده آن است FZE دارای شخصیت حقوقی متمایز از سهامدار خود است و دارای ظرفیت، حقوق و امتیازات یک شخص است.

 

-چند سهامدار:

Free Zone Company (FZCO) Free Zone Corporation Limited Liability Companies

ثبت نام FZCO اجازه می دهد چند سهامدار در منطقه آزاد DWTC یک شرکت ثبت کنند. سهامداران می توانند دو نفر به ده نفر (نفر) باشند غیر شخصی(شرکت یا شرکت ها) یا ترکیبی از هر دو.

یک شرکت در منطقه آزاد FZCO نیز نامیده می شود، یک شرکت با مسئولیت محدود است که می تواند در یکی از بیش از 20 منطقه آزاد دبی ثبت شود. یک شرکت Freezone (FZCO) در یک منطقه آزاد جدا از بازار محلی U.A.E تأسیس شده است و در نتیجه از مزایای بیشماری برخوردار است.

ویژگی FZ LLC این است که یک سهامدار واحد (تک عضو LLC) )دارد، بر خلاف FZCO LLC که در آن می توان چندین سهامدار داشت.

 

A branch of an LLC (covers all LLC companies in the UAE)

-ثبت شعبه امارات:  به شرکت های هلدینگ اجازه می دهد ثبت معتبر نام یک مرجع مجوز ثبت شده در امارات متحده عربی برای افتتاح  یک شعبه از یک شرکت در منطقه آزاد را  انجام دهند. یک شعبه امارات به صورت قانونی بخش وابسته به شرکت مادر را تشکیل می دهد و تمام یا برخی از عملیات شرکت مادر آنها را انجام می دهد

 

A branch of a foreign company

-ثبت شعبه خارجی اجازه می دهد تا شرکت ها خارج از امارات متحده عربی برای افتتاح یک شعبه در منطقه آزاد تاسیس شوند یک شعبه  خارجی به صورت قانونی بخش وابسته به شرکت مادر را تشکیل می دهد و تمام یا برخی از عملیات شرکت مادر آنها را انجام می دهد

 

2- نوع فعالیت تجاری خود را انتخاب کنید

فعالیت تجاری خود را از یک لیست جامع موجود و دسترس هر منطقه آزاد انتخاب نمایید.

 

3- شناسایی مجوز

نوع مجوز خود را از لیست مجوزهای ارائه شده انتخاب کنید

انواع مجوز در مناطق آزاد

Commercial/مجوز تجاری

مجوز تجاری به یک شرکت امکان تجارت، واردات و صادرات محصولات و فروش برخی خدمات را در داخل امارات می دهد. با موقعیت استراتژیک دبی، احاطه شده توسط بازارهای بزرگ در آفریقا، آسیا، اروپا و خاورمیانه، مجوز تجاری یک گزینه جذاب برای مشاغلی است که به دنبال ایجاد خود در منطقه هستند. همچنین به کسب و کارها اجازه می دهد تا در روابط تجاری چه در سطح محلی و چه در سطح بین المللی مشارکت کنند.

برای خرید و فروش محصولات و خدمات در دبی به مجوز تجاری نیاز دارید. در ابتدایی ترین اصطلاح، مجوز تجاری به شما اجازه می دهد تا با محصولات معامله کنید و خدمات مشخصی را ارائه دهید. شما می توانید اقلامی را در امارات وارد کنید و بفروشید، آنها را به خارج از کشور صادر کنید یا در بازار محلی تجارت کنید

Professional / حرفه ای

به طور خلاصه، مجوز حرفه ای به یک فرد یا شرکت تک مالکی داده می شود تا به هر حرفه ای که در آن خدمات بر اساس استعداد فکری یا هنری خود ارائه می دهد، انجام دهد. اما اگر کسب و کار بیش از یک مالک داشته باشد، شرکت مدنی نامیده می شود.

/E-commerceتجارت الکترونیک

تفاوت مجوز تجارت الکترونیک و مجوز تجارت الکترونیک در دبی چیست؟

مجوز تجارت الکترونیک فقط برای رسانه های اجتماعی است در حالی که مشاغل تجارت الکترونیک می توانند از طریق وب سایت های خود و همچنین وب سایت های دیگر مانند آمازون، ظهر و غیره به فروش برسند. با مجوز تجارت الکترونیک، فروش محصولات در خارج از دبی امکان پذیر نیست. در حالی که مجوز تجارت الکترونیکی اجازه فروش محصولات را در هر نقطه از امارات می دهد.

/ Events management مدیریت رویدادها و پروژه

با مجوز مدیریت پروژه دبی، می توانید روی پروژه ها در صنایع مختلف کار کنید. از کارهای کوچک مانند مدیریت وب سایت ها گرفته تا نظارت بر پروژه های مقیاس بزرگ مانند ساخت و ساز آسمان خراش، گزینه های شما گسترده است. دریافت مجوز به شما امکان می‌دهد فعالیت‌های مختلفی را انجام دهید، از میزبانی مهمانان گرفته تا تبلیغ رویدادها، همچنان باید آن‌ها را فهرست کنید،

/ Virtual assets دارایی های مجازی

چارچوب مجوز VARA جامع است و طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های دارایی مجازی، از جمله خدمات مشاوره، خدمات دلال و فروشنده، خدمات نگهداری، خدمات مبادله، خدمات وام‌دهی و استقراض، خدمات مدیریت و سرمایه‌گذاری، و خدمات انتقال و تسویه را پوشش می‌دهد.

/ General trading تجارت عام

مجوز تجارت عمومی کلیه فعالیت‌هایی را که در صنایع مشابه یا متفاوتی انجام می‌شوند، از جمله صادرات، واردات، یا عمده‌فروشی/خرده‌فروشی کالاها یا محصولاتی مانند پوشاک، لوازم جانبی، الکترونیک، مبلمان و غیره را پوشش می‌دهد.

تاجرانی که پروانه بازرگانی عمومی دریافت می کنند می توانند کلیه کالاهای مندرج در مجوز را وارد یا تولید کنند. سپس بازرگانان این گزینه را دارند که این کالاها را در بازار محلی دبی توزیع کنند یا (کالاهای تولیدی) را صادر کنند یا آنها را دوباره (کالاهای وارداتی) به یک کشور سودآور صادر کنند.

Family offices (single / multi)  /آفیس های خانواده

مجوز MFO امکان ارائه خدمات به اعضای خانواده های متعدد، نهادها، مشاغل، بنیادها و تراست ها را فراهم می کند. هیچ محدودیتی در مالکیت، ساختار، الزامات هیئت مدیره و حداقل سرمایه مورد نیاز MFO، به جز الزامات استاندارد FZE یا FZCO وجود ندارد.

SFO یک نهاد خصوصی است که هدف آن مدیریت سرمایه گذاری ها و امور یک خانواده است. دارایی های تحت مدیریت، ثروت خود خانواده است که اغلب در چندین نسل انباشته شده است. یک SFO محدود به ارائه خدمات به اعضای یک خانواده است.

 

 

اگر به دنبال راه‌اندازی یک شرکت در امارات هستید، دلایل زیادی برای انتخاب مناطق آزاد برای راه‌اندازی شرکت شما وجود دارد که به شرح زیر هستند:

.1 راه‌اندازی آسان

 فرایند راه‌اندازی در اکثر مناطق آزاد بسیار آسان است. روند دقیق درخواست به فعالیت تجاری و فری زونِ انتخابی شما بستگی دارد، اما در بسیاری از موارد، شما فقط ملزم به ارائه برخی اسناد اولیه مانند کپی پاسپورت و مدارک تجاری هستید. کل فرایند اغلب فقط یک یا دوهفته طول می‌کشد.

.2مالیات

 این مورد شاید قانع‌کننده‌ترین دلیل برای انتخاب منطقه آزاد باشد. کسب‌وکار شما در یک منطقه آزادراه اندازی شده علاوه بر بهره‌مندی از صفر دردصد مالیات شرکتی و شخصی، از مالیات بر ارزش‌افزوده نیز معاف خواهد بود که در حال حاضر 5 درصد است و این تمام ماجرا نیست. مشاغل مناطق آزاد نیز از مالیات واردات و صادرات معاف هستند و می‌توانند بدون محدودیت ارزی تجارت کنند.

.3مالکیت خارجی

 یکی دیگر از مزایای اصلی برای راه‌اندازی شرکت در یک فری زون، مالکیت شرکت‌های خارجی است. بیشتر کارآفرینان خارج از کشور که می‌خواهند در سرزمین اصلی امارات متحده عربی راه‌اندازی شوند باید با یک شریک محلی برای انجام تجارت کار کنند. این مورد در مناطق آزاد امارات متحده عربی صدق نمی‌کند. شما می‌توانید کسب‌وکار خود را در فری زون راه‌اندازی کنید و مالکیت 100٪ خود را حفظ خواهید کرد.

.4تجارت در امارات متحده عربی

مشاغل مناطق آزاد مجاز به تجارت مستقیم با بازار محلی در امارات نیستند، بااین‌حال، به‌راحتی می‌توانید بر این مشکل غلبه کنید. یکی از گزینه‌ها این است که با یک توزیع‌کنندة محلی کار کنید که می‌تواند در ازای دریافت هزینه، کالاها و خدمات شما را به بازار عرضه کند. از طرف دیگر، این امکان وجود دارد که تجارت منطقه آزاد خود را ایجاد کنید و سپس شعبة شرکت فری زون خود را در سرتاسر امارات باز کنید. این دفاتر شعبه می‌توانند برای بازاریابی پیشنهادهای شما و انجام تجارت در سرزمین اصلی امارات استفاده شوند.

.5پشتیبانی

مقامات منطقه آزاد آماده ارائه پشتیبانی در حین راه‌اندازی و فراتر از آن هستند. اکثر مناطق آزاد برای درخواست روادید هم برای سهام‌داران و هم برای هر وابستگی قابل‌اجرا مانند همسران یا کارکنان داخلی کمک می‌کنند. بسیاری نیز در بازکردن حساب‌های بانکی شرکت، مشاوره در مورد بهترین بانک متناسب با نیازهای شما، و حتی تشکیل جلسات در شعبه برای شما کمک می‌کنند. از نظر پشتیبانی مداوم از کسب‌وکار، ارائه مشاوره تجاری و خدمات شبکه و همچنین دسترسی به مراکز راه‌اندازی و طرح‌های رشد برای کمک به راه‌اندازی و راه‌اندازی مشاغل جدید برای مناطق آزاد می‌توان نام برد.

.6حفاظت از حریم خصوصی

 در نهایت، مناطق آزاد به‌ویژه در میان کارآفرینان آگاه به حفظ حریم خصوصی محبوب هستند، زیرا هیچ فهرست باز مالکیت شرکت وجود ندارد، و اطلاعات شرکت مانند جزئیات سهام‌داران هرگز در اختیار عموم قرار نمی‌گیرد.

 

 

مزيت مناطق آزاد تجاري امارات :

 

 

مهم ترین و مناسب ترین مناطق آزاد امارات متحده عربی جهت ثبت شرکت :

منطقه آزاد میدان  در امارات متحده عربی - دبی (MEYDAN FREEZONE)

منطقه ازاد جبل علیDP World

منطقه آزاد حمیریه در امارات متحده عربی - شارجه (HFZA)

منطقه آزاد کیزاد در امارات متحده عربی - ابوظبی (KEZAD)

منطقه آزاد ام القوین در امارات متحده عربی ام‌القوین (UAQ FTZ)

منطقه آزاد تجاری راس الخیمه در امارات متحده عربی راس الخیمه(RAKEZ)

منطقه آزاد ایفزا در امارات متحده عربی دبی (IFZA)

منطقه آزاد دبی کامرسیتی در امارات متحده عربی – دبی (COMMERCITY)

منطقه آزاد مرکز تجارت جهانی دبی (Dubai World Trade Centre)

منطقه آزاد شارجه (SPC Free Zone) Sharjah Publishing City

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات و سرزمین اصلی (دبی) با مشاوران واحد بین الملل سهاطوس در ارتباط باشید.

 

تاریخ به روز رسانی: 1402/11/30