Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
مهاجرت به آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی معروف به (الماس سیاه) قاره آفریقا در یک دهه اخیر به پرطرفدارترین کشورهای مهاجرتی تبدیل شده است. زندگی و مهاجرت به ﺁفریقای جنوبی یک تجربه خاص و منحصر به فرد است. این کشور دارای فرهنگی غنی و متنوع است. برخلاف سایر کشور ها که شهرشان پر از آسمان خراش ها می باشد، ﺁفریقای جنوبی یک کشور مناسب برای کسانی است که به دنبال محیط ماجراجویانه هستند. این کشور یک کشور بین المللی است که افراد از سرتاسر دنیا برای کار و زندگی در آن حضور دارند.

برای افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند سطح بالای کیفیت زندگی همراه با هزینه های نسبتا پایین فراهم شده است. از دیگر شرایط زندگی در کشور آفریقای جنوبی این است که مراقبت های درمانی خصوصی در این کشور در سطح کشور های اروپایی و آمریکایی است و جزء بهترین ها است. پرسنل و خدماتی که این کشور ارائه می دهد و همچنین بیمارستان های این کشور در سطح اول هستند.

لازم به ذکر است که بدانید سالانه افراد زیادی از سرتاسر دنیا برای انجام عمل و جراحی های پلاستیک به این کشور سفر می کنند. علاوه بر وجود جراحان با کیفیت بالا و سطح اول، هزینه بسیار مناسب این جراحی ها دلیل مسافرت این افراد است و افراد زیادی برای این جراحی ها به آفریقای جنوبی می کشاند.

از دیگر نکات درباره شرایط زندگی در آفریقای جنوبی وجود گزینه های زیاد برای انتخاب مسکن است. افراد می توانند در ساحل خانه داشته باشند و یا می توانند در مناطق کوهستانی خانه داشته باشند و همچنین مهاجرین می توانند انواع ﺁپارتمان های لوکس و حتی ویلا یا کلبه های راحت را نیز در اختیار داشته باشند.

معرفی بهترین جاهای دیدنی آفریقا جنوبی

 

ویژگی های آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی در قاره آفریقا به الماس سیاه معروف است و دارای فرهنگی غنی و نژادهای مختلف است. کشوری با مردمانی خونگرم که از لحاظ آب و هوایی به دلیل فاصله داشتن از خط استوا و هم مرز بودن با اقیانوس اطلس و هند، معتدل می باشد. این کشور 11 زبان رسمی دارد. 9 زبان بومی آفریقایی و 2 زبان اروپایی، که یکی ریشه هلندی دارد و زبان اکثر سفید پوستان و دو رگه های این کشور است و دیگری زبان انگلیسی است که در عموم از آن استفاده می شود. این دلایل سبب شده که آفریقای جنوبی کشوری ایده آل برای مهاجرت در نظر گرفته شود. این کشور پویا دارای سه پایتخت است. پارلمان در کیپ تاون، قوه مجریه در پروتوریا و قوه قضائیه در بلوم فونتین واقع شده است. نظام سیاسی این کشور دموکراسی پارلمانی است. به علت شرایط مناسبی که این کشور برای مهاجران مهیا کرده است، مهاجرانی که هدفشان مهاجرت به استرالیا یا کانادا بوده به این کشور به عنوان یک سکوی پرتاب برای چند سال نگاه می کنند و برای گرفتن اقامت این کشور تلاش می کنند. برای کسانی که به این کشور مهاجرت کرده اند هزینه ها نسبتا پایین و سطح بالای کیفیت زندگی فراهم شده است.

فرصت های شغلی آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی به دلیل رشد اقتصادی که شاهد آن هستیم فرصت های شغلی زیادی را برای افرادی که علاقه مند به کار در این کشور می باشند فراهم کرده است. آفریقای جنوبی با جذب نیروی کار متخصص و کارگران ماهر از سراسر دنیا، موقعیت شغلی مناسبی برای این افراد توانا قرار داده است. ویزای کاری کشور آفریقای جنوبی به نسبت سایر کشورها آسا‌ن تر عرضه می‌شود زیرا متقاعد کردن کارفرماها به نسبت کارفرماهای اروپایی که رزومه ی قوی می خواهند کار ساده تری است. برای کسانی که به دنبال فضایی مناسب برای کار، زندگی، درآمد و تحصیل خود و خانواده شان هستند کشور آفریقای جنوبی گزینه ای خوب برای فکر کردن است. مراحل مهاجرت به آفریقای جنوبی آسان‌تر از دوره‌های قبل است به همین خاطر در چندین سال گذشته مهاجرت به این کشور به نسبت افزایش پیدا کرده است.

به دلیل کوتاه بودن زمان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی هم اکنون راحت ترین راه مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی از طریق تحصیلی می باشد. تحصیل در این کشور به دلیل فضاهای دانشگاهی ایده آل و دانشگاه های معتبر، متقاضیان زیادی داشته است. شما می توانید در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و رشته های پزشکی و دندانپزشکی ادامه تحصیل دهید. شهر پرتوریا و کیپ تاون در آفریقای جنوبی، بهترین و زیباترین شهرهای این کشور هستند و دانشگاه‌های آن از اعتبار بالایی در تمام مقاطع برخوردار می‌باشند.

خدمات درمانی و مسکن

این کشور در خصوص خدمات درمانی و پزشکی در سطح اول قرار دارد. علاوه بر جراحان و متخصصان در حیطه ی درمانی، هزینه مناسب درمان در این کشور مد نظر افراد می باشد. از دیگر نکاتی که کمتر به آن توجه می شود انتخاب محل زندگی و مسکن است. در صورتیکه شما در هر منطقه ای از جمله کوهستانی، ساحلی، آپارتمان هایی با تجهیزات کامل و ویلا یا کلبه های راحت می توانید در اختیار داشته باشید

مهم ترین دلایل مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی

پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل، بالا بودن درآمدها، پایین بودن هزینه ها و وجود فرصت های شغلی فراوان را می توان نام برد.

دارا بودن جاذبه های طبیعی و شرایط لازم برای سرمایه گذاری در بخش های صنعتی موجب جذب بسیاری از متقاضیان بین المللی به این کشور شده است.

کشور آفریقای جنوبی با تسهیل روند مهاجرت، پیشرفت سیستم بیمه و بهداشت و همچنین حمایت از مهاجران شرایط لازم برای مهاجرت متقاضیان به این کشور را فراهم کرده است.

دولت آفریقای جنوبی با دارا بودن سیستم حمایتی دولتی از شهروندان ماهانه مبلغی را به عنوان کمک هزینه به شهروندان و متقاضیان بین المللی با دارا بودن کارت اقامت این کشور پرداخت می کند.

ثبت شرکت در آفریقای جنوبی

متقاضی با دارا بودن شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری می تواند اقدام به ثبت شرکت در این کشور کند. بدین منظور متقاضی باید در ابتدا نام تجاری برای شرکت خود انتخاب کند که در برگیرنده فعالیت های تجاری شرکت باشد. موسس و مسؤل این شرکت تجاری باید دارای اسناد و مدارک قابل ثبت و رسمی باشد.

- در حدود ۶۰% از کارمندان شرکت تجاری ثبت شده باید از افراد بومی این کشور باشند و متقاضی ملزم به استخدام این افراد بومی می باشد.

- منابع مالی مورد نیاز برای ثبت و راه اندازی شرکت تجاری در آفریقای جنوبی باید در خارج از این کشور باشد و می تواند کاملا به صورت نقدی نباشد و یا حتی شامل وسایل کار و تجهیزات و ماشین آلات صنعتی برای راه اندازی شرکت باشد.

- اگر در مدت مشخص این شرکت از گردش مالی مناسب برخوردار باشد و به سوددهی مطلوبی برسد، متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم آفریقای جنوبی اقدام کند

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کارآفرینی

متقاضیانی که دارای طرح های کارآفرینی می باشند، می توانند ویزای کارآفرینی و اشتغال زایی این کشور را دریافت کنند. این کشور در راستای جذب کارآفرینان سیاست های ویژه ای را در نظر گرفته است. حمایت دولت از طرح های کارآفرینی و اخذ ویزای اقامت و دریافت کارت اقامت دائم از جمله مزیت های اخذ ویزای کارآفرینی است.

متقاضیان پس از دو تا پنج سال از اجرای طرح و ایده تجاری و سوددهی مطلوب می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند.

هنرمندان و ورزشکاران و متقاضیان با استعدادهای برتر و توانایی های خاص می توانند ویزای اقامت آفریقای جنوبی را راحت تر دریافت کنند.

اخذ ویزای همراه آفریقای جنوبی

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار، ازدواج و سرمایه گذاری می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه را دریافت کنند. متقاضیانی که از طریق  سرمایه گذاری به آفریقای جنوبی مهاجرت کرده اند، پس از ۳ سال از اخذ مجوز اقامت می توانند برای اخذ ویزای همراه و مجوز اقامت همسر و فرزندان خود اقدام کنند.

- اگر متقاضی از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت کرده باشد، تا زمان تمام نشدن تحصیل خود می تواند یکی از اعضا خانواده خود را در این کشور همراه داشته باشد.

- اگر متقاضی از طریق کسب و کار به این کشور مهاجرت کرده باشد، بر اساس سوددهی و گردش مالی کسب و کار می تواند برای اخذ ویزای همراه اقدام کند.

مهاجرت پزشکان به آفریقای جنوبی

متقاضیان با دارا بودن مدرک پزشکی می توانند با مهاجرت به آفریقای جنوبی به تحصیل در دوره تخصص پزشکی بپردازند و یا در این کشور کار و طبابت کنند. از جمله شرایط لازم برای مهاجرت پزشکان به آفریقای جنوبی و تحصیل تخصص پزشکی کسب نمره لازم در آزمون های دروس پایه و عمومی می باشد.

پزشکان با مهاجرت به آفریقای جنوبی می توانند در رشته های تخصص پزشکی زنان و زایمان، تخصص اعصاب، تخصص کودکان و غیره ادامه تحصیل دهند.  

جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی و چگونگی مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی با مشاران سهاطوس در ارتباط باشید.