Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
ثبت شرکت در تونس

جمهوری تونس که در شمال آفریقا در امتداد سواحل دریای مدیترانه قرار دارد، یک کشور مستقل است. مشخصه این کشور دشت ها و کوه های اطلس است که بخش قابل توجهی از قلمرو آن را پوشش می دهد.

تونس عمدتاً با الجزایر و لیبی مرز مشترک دارد. بخش‌های کلیدی که به اقتصاد تونس کمک می‌کنند عبارتند از کشاورزی، گردشگری، تولید نفت و منسوجات.

اطلاعات زیر الزامات و هزینه های ثبت SARL را که معادل یک شرکت با مسئولیت محدود در تونس است، بیان می کند.

در میان کارآفرینان خارجی، شرکت offshore یک ساختار تجاری مورد علاقه است. این شکل از کسب و کار که به دلیل نرخ های مالیاتی پایین تر بر صادرات محصولات به عنوان "offshore" شناخته می شود، شرکت ها را قادر می سازد از کاهش مالیات بهره مند شوند و عملیات خود را ساده می کند.

تونس در سال 1996 به عضویت سازمان تجارت جهانی درآمد و به این ترتیب به تمام مزایای عضویت دسترسی پیدا کرد. افراد خارجی می توانند با سرمایه پرداخت شده اندک فقط 500 دلار آمریکا (1000 (TND یک شرکت در تونس تأسیس کنند. قابل ذکر است که مدیران و سهامداران ملزم به اقامت در تونس نیستند و مشاوران سرمایه گذاری سهایوروپ اینوست می توانند کل فرآیند را بدون حضور فیزیکی آنها مدیریت کنند.

تونس نرخ استاندارد مالیات بر درآمد شرکتی را 15 درصد اعمال می کند. علاوه بر این، استارت‌آپ‌های جدید تونس ممکن است واجد شرایط تعطیلات مالیاتی شرکتی تا هشت سال باشند.

پس از تثبیت وضعیت سیاسی تونس، تونس آماده است تا جایگاه خود را به عنوان مرکز ترجیحی سرمایه گذاری خارجی در شمال آفریقا به دست آورد زیرا:

به غیر از شرکت در تجارت خرده فروشی، خارجی ها مجاز به تأسیس شعبه ها و شرکت های کاملاً خارجی در تونس هستند. این امر تونس را از بسیاری از کشورهای دیگر در شمال آفریقا و خاورمیانه، مانند الجزایر، لیبی، عربستان سعودی و امارات متحده عربی که معمولاً در آنجا تشکیل یک سرمایه گذاری مشترک لازم است، متمایز می کند.

دولت تونس قراردادهای سرمایه گذاری مختلفی را با کشورهایی از جمله چین، کره جنوبی، امارات متحده عربی، اندونزی، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا و کانادا منعقد کرده است. این معاهدات از سرمایه گذاری های انجام شده توسط شهروندان و شرکت های این کشورها حمایت قانونی می کند.

تونس کنترل ارز خارجی را اعمال نمی کند و هیچ محدودیتی برای واریز درآمد به خارج وجود ندارد. تنها شرط، پرداخت مالیات تکلیفی است که در حد متوسط ​​5 درصد تعیین شده است. علاوه بر این، شرکت‌های تونسی از مزایای شبکه گسترده معاهدات اجتناب از مالیات مضاعف با بیش از پنجاه کشور از جمله کانادا، چین، فرانسه، آلمان، اندونزی، لبنان، بریتانیا و ایالات متحده برخوردار هستند.

تونس یک محل مرکزی برای تامین مالی شرکت ها است که با وجود نهادهای مختلف محلی، منطقه ای و بین المللی، از جمله:

Citibank

 The Arab Banking Corporation

 Arab Tunisian Bank and Habitat Bank

تونس به دلایل زیر موقعیت مناسبی را برای راه اندازی یک مرکز تماس و دیگر مشاغل پرمصرف ارائه می دهد:

اگرچه آمار رسمی حقوق و دستمزد محدود است، متوسط ​​دستمزد ماهانه در تونس تقریباً در حدود 500 دلار آمریکا تخمین زده شده است، با حداقل حقوق تنها 130 دلارآمریکا(TND274)علاوه بر این، با توجه به نرخ بیکاری فعلی بیش از 15٪، در دسترس بودن نیروی کار فراوان است، که در میان جمعیت جوان دو برابر بیشتر است.

کارگران تونسی، از جمله زنان، در مقایسه با همتایان خود در کشورهای شمال آفریقا مهارت های بالاتری از خود نشان می دهند. نرخ باسوادی در میان جمعیت تقریباً 80 درصد است که در بین افراد 18 تا 24 ساله به نزدیک به 100 درصد می رسد.

مهارت در ارتباطات یک نقطه قوت قابل توجه است، زیرا همه تونسی ها به عربی تونسی مسلط هستند. علاوه بر این، اقلیت قابل توجهی، تقریباً 30٪، به طور کامل به زبان فرانسه مسلط هستند، در حالی که فارغ التحصیلان دانشگاه معمولاً به زبان انگلیسی مسلط هستند.

تونس مکان مناسبی برای شرکت های تولیدی و صادراتی است. این امر عمدتاً به وجود 152 منطقه صنعتی در سراسر کشور نسبت داده می شود که با دو منطقه آزاد عملیاتی - به ویژه پارک های بیزرته و زرزیس تکمیل می شود. این مناطق فواید مختلفی از جمله نزدیکی به منابع نفت و گاز، مزیت های موقعیت استراتژیک و آزادی مشارکت در تجارت خارجی را به شرکت ها ارائه می دهند.

 

خیر

فرصت خرید شرکت های آماده

خیر

استفاده از الفبای سیریلیک در نام

بله

دفتر ثبت شده محلی

خیر

نماینده ثبت شده محلی

500 دلار آمریکا

حداقل مبلغ سرمایه

بله

مالیات بر ارزش افزوده

25%

نرخ پایه مالیات شرکت ها

خیر

مالیات بر عایدی سرمایه

15%

مالیات بر درآمد شخصی

0% 10% 25%

جزئیات نرخ مالیات شرکتی

1

حداقل تعداد مدیران

 

مدارک مورد نیاز:

1. کپی گواهی شده گذرنامه برای هر سهامدار و مدیر شرکت.

2. رونوشت مصدق اسناد تشکیل دهنده شرکت موسس، رونوشت مصدق گذرنامه مدیران و ذینفعان - برای اشخاص حقوقی.

3. وکالتنامه ثبت شرکت.

4. اطلاعات تکمیلی ممکن است توسط دولت هنگام ثبت شرکت درخواست شود.

وب سایت های دولتی و مقامات عمومی:

Tunisia Tax Authority

Central Bank of Tunisia

Tunisia Stock Exchange

Tunisia Chamber of Commerce

 

 

 

تاریخ به روز رسانی : یکشنبه ، 1 بهمن ماه 1402