Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
ویزا کره جنوبی

 

تفاوت ویزا و اقامت

ویزا یا روادید صرفا مجوز ورود و خروج ،است فقط و فقط به منظور تردد به کشور صادر کننده ویزا قابل استفاده می باشد و انواع مختلفی دارد که یکی از رایج ترین آنها ویزای توریستی است. ویزای توریستی اعتبار و محدودیت زمانی داشته همچنین هیچ تضمینی برای دریافت مجدد آن وجود ندارد. در ادامه به معرفی انواع ویزا به صورت کلی میپردازیم.

انواع ویزا

◄ ویزا سینگل برای یک بار ورود (Single)

◄ ویزای دابل برای دو بار ورود (Double)

◄ ویزای مالتیپل برای چند بار ورود (Multiple)

◄ ویزای ترانزیت-فرودگاهی (Airport transit)

قابل ذکر است که این انواع در هر کشور ممکن است به روش ها و پسوند های مختلفی از هم وجود داشته باشد. اشخاصی که متقاضی اخذ ویزا هستند میتوانند از طریق مراجعه به شرکت سها طوس در اسرع وقت برای این امر اقدام کنند.

 

اقامت هم مانند ویزا انواع مختلفی دارد و اشخاصی که بواسطه حرفه، مهارت و تحصیلات خاص و موارد دیگر مانند وجود یکی از وابستگان در کشور مورد نظر یا سرمایه گذاری در کشوری خاص متقاضی اخذ اقامت اند میتوانند از طریق مراجعه به شرکت سها طوس اقدام کنند.

مهاجرت به کشور کره جنوبی و زندگی در این کشور در نخستین گام نیاز به کسب اطلاعات کافی درباره شرایط و هزینه زندگی در کره جنوبی دارد. کشور کره جنوبی به سرعت در زمینه های آموزشی و پرورشی، اقتصادی و تکنولوژی در حال پیشرفت و توسعه می باشد؛ به همین دلیل، تعداد مهاجرانی که قصد کسب ویزای این کشور و زندگی در کره جنوبی را دارند در حال افزایش می باشد. مهاجرت به کشور کره جنوبی دارای شرایط خاصی می باشد و متقاضیان می توانند برای ادامه تحصیل، زندگی، سرمایه گذاری و یا کار به این کشور مهاجرت کنند.

درباره کشور کره جنوبی

کره جنوبی که با نام جمهوری کره نیز شناخته می شود، در بخش شرقی آسیا قرار گرفته است و پایتخت آن سئول نام دارد. در کره جنوبی بیش از پنجاه میلیون نفر زندگی می کنند و نوع حکومت این کشور جمهوری دموکراتیک می باشد. زبان رسمی جمهوری کره، زبان کره ای می باشد و افرادی که قصد دارند در این کشور زندگی کنند حتما باید با این زبان آشنایی داشته باشند تا بتوانند با مردمان مختلف ارتباط برقرار کنند. کره جنوبی شامل نه استان و دو شهر ویژه می شود و نام شهرها و ایالت های این کشور عبارتند از:

سئول (پایتخت)

بوسان

دائگو

اینچئون

گوانگجو

دائجون

اولسان

چجو (ایالت خودمختار)

چولای جنوبی

چولای شمالی

چونگچونگ جنوبی

چونگچونگ شمالی

کانگوون

جیونگسانگنام جنوبی

کیانگسانگ شمالی

کیونگی

در چهار دهه اخیر کره جنوبی رتبه دوم در رشد سریع اقتصادی دنیا را به خود اختصاص داده است. تقریبا سه میلیون نفر از جمعیت کل کشور کره جنوبی را ساکنین خارجی تشکیل می دهند و لازم به ذکر است که 46% مردم جمهوری کره بی دین هستند. زبان دوم مردم کشور کره جنوبی انگلیسی می باشد که در مدارس نیز تدریس می شود و دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند می توانند برنامه های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی سپری کنند. در دانشگاه های این کشور برنامه های تحصیلی مختلف در دوره های تحصیلی گوناگون با کیفیت بالا به دانشجویان و متقاضیان بین المللی ارائه می شوند. مهاجرت به کره جنوبی کار دشواری است و نیازمند صبوری بسیار زیادی از طرف متقاضیان است.

 

مخارج و هزینه زندگی در کره جنوبی

هزینه زندگی در کره جنوبی به بخش های مختلفی تقسیم می شود. مهاجران و افرادی که قصد دارند با کسب ویزای کشور کره جنوبی وارد خاک این کشور شوند و در این کشور زندگی کنند حتما باید از هزینه زندگی در کره جنوبی در بخش های مختلف به صورت کامل آگاه شوند. به طور کلی، هزینه زندگی در کره جنوبی به عادات و همچنین محل اقامت مهاجران بستگی دارد. در این مهاجرت به کره جنوبی

مهاجرت به کشور کره جنوبی با دریافت ویزا های مختلفی امکان پذیر می باشد و از رایج ترین ویزا های ورود به خاک این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

(Temporary Employment (C-4

(Intra-Company Transfer (D-7

(Foreign Language Teaching (E-2

(Special Profession (E-5

(Specially Designated Activities (E-7

(Training Employment (E-8

(Non-Professional Employment (E-9

(Temporary Journalism (C-1

(Short-Term Business (C-2

پس از دریافت ویزا، مهاجران به مدت 90 روز مهلت خواهند داشت تا وارد خاک جمهوری کره شوند. شایان ذکر است که در صورت داشتن شرایط مورد نیاز، متقاضیان می توانند ویزای خود را تمدید کنند. جهت دریافت ویزای کشور کره جنوبی متقاضیان باید مدارکی چون فرم های تکمیل شده، عکس گذرنامه، اصل گذرنامه، قرارداد کاری، اثبات توان مالی، مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی و مدارک پزشکی ارائه دهند.

کسب اقامت کره جنوبی از طریق روش هایی چون اشتغال، تحصیل، سرمایه گذاری ازدواج و تولد فرزند امکان پذیر می باشد. در کره جنوبی نرخ بیکاری بسیار پایین می باشد و این کشور در زمینه های گوناگون آموزشی، پرورشی، صنعتی، اقتصادی، تجاری و تکنولوژی در حال توسعه و پیشرفت می باشد.بخش قصد داریم به هزینه زندگی در کره جنوبی در بخش های مختلف اشاره کنیم.