Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
مهاجرت به مراکش

کشور مراکش یکی از کشورهایی است که رشد مهاجرپذیری خوبی داشته است، مردم این کشور رفتار بسیار خوبی با گردشگران دارند و این موضوع خود دلیلی بر رشد مهاجرپذیری کشور مراکش محسوب میشود.

مراکش در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات به نتیجه خوبی رسیده است، به این ترتیب سود و منفعت اقتصادی در این بخش بسیار عالی ارزیابی شده است. وضعیت تولید لباس و پارچه در مراکش نیز بسیار بهتر از سایر بخش ها ارزیابی شده است و البته که در این کشور تولیدات وابسته به لباس و پارچه بسیار ایده آل هستند.

وضعیت مهاجرت پذیری مراکش میتواند هم به صورت علمی و هم به صورت آماری بررسی شود، در مسیر علمی ویزای تحصیلی و همینطور ورود به بخش کارآموزی بسیار بیشتر شده است، در بخش آماری نیز ورود سرمایه و سرمایه‌گذار در مراکش بیشتر از قبل است و این موارد خود میتواند عملکرد دولت را برای جذب مهاجر بیشتر کند.

اینطور که آمارها را نشان میشود مهاجرت به این کشور میتواند هم با سود و زیان اقتصادی همراه باشد و هم ایجاد کسب و کار را بهتر از قبل نماید. در مسیر مهاجرپذیری باید بتوانید سهم اقتصادی خود را مشخص کنید و طبق سهم خود حرکت کنید، در هر صورت آمار مهاجرپذیری بیش از 10 درصد نسبت به گذشته است و آمار مهاجرتی در بخش کاری نیز بیش از 2 درصد دیده میشود.

اخذ پاسپورت مراکش

برای اخذ پاسپورت کشور مراکش نیاز است که اولاً سرمایه مشخصی که از سوی دولت تعیین می‌شود را وارد بانک‌های این کشور کنید و پس از آن باید بتوانید اصول سرمایه‌ای مشخص را دنبال کنید. پاسپورت مراکش پس از ۱۰ سال اقامت در این کشور صادر خواهد شد که در سال ۲۰۲۲ پاسپورت این کشور در جایگاه ۶۰ام رتبه‌بندی جهانی قرار دارد. برای اخذ پاسپورت این کشور باید مدارک کافی داشته باشید و باید به صورت ۵ سال پیوسته در خاک این کشور زندگی کرده باشید.

اخذ اقامت مراکش

اقامت دائم کشور مراکش زودتر از ۳ سال فراهم نمی‌شود، چه بسا بیشتر. کار در کشور مراکش می‌تواند یک امتیاز اقامتی محسوب شود؛ البته که پیدا کردن کار در کشور مراکش با حقوق بالا کار ساده‌ای نیست اما کسانی که اقامت کشور مراکش با اجاره خانه را انتخاب کرده‌اند شرایط بهتری دارند.

انواع ویزا و انواع اقامت در مراکش

ویزای سرمایه گذاری کشور مراکش یک ویزای معتبر است که می‌تواند هم در لاین خرید ملک و هم به صورت ثبت شرکت استفاده شود، کسانی که قصد کارآفرینی در کشور مراکش دارند، می‌توانند در مسیر سرمایه گذاری از جدیدترین عملکردهای روز دنیا استفاده کنند. سرمایه گذاری در کشور مراکش در این راستا اهمیت خاص خود را دارد.

اقتصاد در مراکش

این کشور در شمال دریای مدیترانه قرار دارد و به طور کلی سواحل زیادی داشته که برای منابع عظیم دریایی می‌تواند یک امتیاز بسیار عالی باشد. در این کشور صادرات انواع ماهی به خصوص ساردین بخش مهمی از اقتصاد را شکل می‌دهد و این موضوع سبب شده است که آب و هوای معتدل نیز بخشی از اقتصاد این کشور باشد.

تجارت و صنعت ماهیگیری در این کشور بسیار پرطرفدار است. فضای کشاورزی در کشور مراکش بسیار غنی است و این موضوع به دلیل خاک حاصلخیز و بارندگی زیاد در مراکش است که سبب شده درختان زیتون و میوه زیادی در این کشور رشد نماید. مراکش یکی از کشورهای تجاری قدرتمند محسوب می‌شود. تولید و صادرات غلات به سایر کشورها از مراکش رشد زیادی داشته است. نیروی کار در این کشور در بخش صنعتی کمتر از سایر بخش ها است.

امنیت مالی و اقتصادی در مراکش

امنیت مالی و اقتصادی در کشور مراکش بیشتر در بخش خدمات رویت شده و اینطور که مشخص است خدمات در این کشور جنبه های اقتصادی بالایی را شکل می‌دهد، پس از خدمات، کشاورزی در مراکش می‌تواند یک برگ برنده اقتصادی محسوب می‌شود و در نهایت صنعت گزینه ای تکمیل کننده در فضای اقتصادی کشور مراکش خواهد بود.

امنیت اقتصادی در بخش تورم به ندرت دیده می‌شود. نرخ برابری ارز در این کشور به +8.5 درهم ‌رسیده است. البته که وضعیت ارز در مراکش هر ساله نوسان زیادی دارد و میانگین توسعه اقتصادی در این کشور بر اساس سرمایه های ناخالص داخلی ارزش گذاری شده‌ است.

امنیت مالی و اقتصادی در فضای تولید برق نیز از موضوعات پر اهمیت است. مراکش در صادرات برق بسیار محدود است. مصرف گاز در این کشور به مرز 50 میلیون متر مکعب رسیده است. مشخص است که فضای مالی و اقتصادی در زمینه حبوبات و لبنیات نیز رویت شده است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در مراکش

مدارکی که برای اخذ ویزای کشور مراکش نیاز است در ابتدا کپی از پاسپورت و دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید که در سایز های 4 در 6 است، بعلاوه ی فرم درخواست روادید مراکش و همینطور یک سری مدارک کاری که شامل روزنامه های رسمی، جواز کار و گواهی های اشتغال به تحصیل است که باید ترجمه انگلیسی شده باشند.

گواهی مانده حساب نیز نیاز است که باید موجودی 10 هزار دلاری داشته باشد و باید با مهر بانک هم تراز باشد. نیاز است که رزرو پرواز کشور مراکش صورت بگیرد و البته که رزرو هتل هم باید بررسی شود. اقامت برای خود و همراهتان در کشور مراکش بسیار موضوع پر اهمیتی است و باید یک سال از اقامت شما گذشته باشد تا بتوانید برای اخذ اقامت برای همراهتان اقدام کنید.
 

:مطالب پیشنهادی
ثبت شرکت در مراکش


 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اخذ ویزا و اقامت مراکش با مشاوران سهاطوس در ارتباط باشد.