Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
ثبت شرکت در آلمان

۱–شرکت های با مسئولیت محدود

در آلمان نیز مانند کشورهای دیگر انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارند. راحت ترین و بهترین نوع این شرکت ها برای ثبت شرکت های با مسولیت محدود GMBH هستند.

امروزه رایج ترین و پرمصرف ترین فرم قانونی ثبت شرکت در آلمان، شرکت های با مسئولیت محدود هستند. یکی دیگر از ویژگی های مثبت این پروسه ساده بودن و روند سریع این نوع شرکت هاست.

حداقل هزینه ی اولیه برای ثبت شرکت در آلمان۲۵۰۰۰یورو است. این مبلغ همچنین میتواند تشکیل شده از چند واریزی باشد.حداقل نیمی از این مبلغ یعنی ۱۲۵۰۰ یورو باید در موقع ثبت در حساب متقاضی باشد.

شرکت های مسئولیت محدود می توانند توسط چند شخص ثبت شوند. حداکثر تعداد نفرات در این شرکت ها ۳ نفر می باشد و یک نفر نیز می تواند به عنوان مدیر معرفی گردد. تمامی این افراد باید در یک محضر معتبر ابتدا به عنوان شریک معرفی گردند. همچنین نمونه ی اسناد مختلف مورد نیاز در این پروسه نیز در اداره صنایع کشور آلمان  Industrie- und Handelskammer, IHK موجود می باشد.

به طور کلی زمان مورد نیاز برای ثبت یک شرکت در آلمان با مسئولیت محدود  بین ۲ تا ۳ هفته است. هزینه ی دولتی برای ثبت شرکت در آلمان پرداخت می شود بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد که هزینه ی وکیل رسمی آلمان نیز به این میزان اضافه خواهد شد.

یک شرکت GMBH توسط مدیر عامل خود ارایه و معرفی می گردد.در این نوع شرکت حداقل میبایست ۱ مدیرعامل وجود داشته باشد.که این شخص حتما نبایست سهامدار و یا یک شخص آلمانی باشد.همچنین سهامداران نیز می توانند در اداره ی این شرکت تاثیر داشته باشند.

برای اینکه ثبت شرکت در آلمان دارای اعتبار باشد حتما باید ثبت تجاری شود. بدین منظور نام این شرکت حتما باید در (Handelsregister) ثبت شود. تمامی مدیران عامل (Geschäftsführer)  می­بایست مدارک ثبت شده در دفتر ثبت تجاری و اقتصادی را شخصا امضا کنند. در (NOTARY) یا همان دفتر اسناد رسمی.

نام شرکت حتما میبایست برگرفته از زمینه ی کاری و یا اهداف شرکت و یا نام سهامداران شرکت باشد و حتما باید دارای ضمیمه ی مسولیت محدود باشد.

بعد از اینکه پرونده در دفتر ثبت تجاری و اقتصادی ثبت شد. شرکت وجهه ی قانونی پیدا می کند. بعد از این مرحله شرکت میبایست در اداره ی تجارت محلی Gewerbe- oder Ordnungsamt نیز ثبت شود.

سهم ها در این نوع شرکت ها نمی توانند دارای گواهی باشند(مانند اوراق بهادار) و همینطور نمی توانند این سهم ها وارد بازار بورس شوند. هر چند می توانند دارای گواهی رسمی باشند.

۲– شرکت های سهامی عام 

این نوع از شرکت ها معمولا مناسب تازه واردان به عرصه ی بیزینس جهانی نیست و به افرادی که برای اولین بار وارد بازارهای جهانی میشوند توصیه می شود ابتدا از شرکت های با مسولیت محدود شروع کنند.

در شرکت های سهامی عام در ابتدا نیاز به ۵ عضو می باشد.حداقل سرمایه اولیه برای تاسیس این نوع شرکت ها ۵۰٫۰۰۰ یورو می باشد.سهم های اولیه ی این نوع شرکت ها نیز باید از ابتدا ثبت در بازار بورس شوند.اساسنامه ی اولیه ی این شرکت ها باید در دادگاه و یا در دفترخانه  اسناد رسمی ثبت شود.

مراحل ثبت در دفاتر تجاری و همچنین اداره ی تجارت محلی نیز مانند مراحل شرکت های با مسولیت محدود می باشد.

نام این گونه شرکت ها نیز معمولا از اهداف تجاری شرکت گرفته می شود.

شما می توانید پاسخ تمامی سوالات خود در باب ثبت شرکت در آلمان و راههای ثبت شرکت در آلمان ، شرایط ثبت شرکت در آلمان ، مزیت های ثبت شرکت در آلمان ، اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت در آلمان ، قوانین ثبت شرکت در آلمان و نحوۀ ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت دائم آلمان و پاسپورت آلمانی را با مشاوره با مشاوران حاذق شرکت سهاطوس بگیرید.

انواعی دیگر از ثبت شرکت در  آلمان :

1.شرکت های شراکت کلی که شرکا در آنها توانایی های یکسان دارند و فاقد یک تصمیم گیرنده ی واحد و مدیر هستند.

2.شرکت های شراکت محدود مانند شرکت های شراکت کلی هستند اما شرکای مختلف در آنها دارای محدودیت های مختلف هستند.

3. شرکت های مسئولیت محدود با شراکت محدود: تلفیقی از این دو نوع شرکت (مورد ۱و۴) هستند.

4.شرکت های تابعه : شرکت های غیر مستقلی که به طور فیزیکی از شرکت اصلی جدا می شوند.اما حد مشخصی از وابستگی را به شرکت مادر دارند.

5.شرکت های شعبه ای:این شرکت ها را در واقع میتوان یک مرکز فروش غیر مستقل و وابسته به شرکت مادر نامید.

پس از بررسی راه های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در  آلمان به این نکته خواهیم رسید که چرا آلمان ؟  مزیت ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور چیست و افرادی که خواستار این امر هستند چگونه باید پروسه ی خود را شروع کنند.

 سایت اقتصادی خبری GTAI در یک گزارش تحلیلی از مزایای سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور آلمان می گوید.

در این گزارش ۱۰ نکته ی مثبت عمده برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان بیان شده است که به آن می پردازیم.

۱۰ دلیل برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان از نظر سایت اقتصادی تحلیلی GTAI

۱–سردمدار اقتصاد جهانی

میتوان گفت که کشور آلمان موتور اقتصادی اروپاست. سرمایه گذاران و کارافرینان در این کشور میتوانند از مزایای اقتصادی چهارمین قدرت اقتصادی جهان بهره مند شوند.

۲–یکی از بازیگران اصلی اقتصاد جهانی

کشور آلمان سومین صادر کننده بزرگ جهان در رقابتی تنگاتنگ با چین و امریکا است.و با شاخص ۴۶۹ ملیارد یورو در شاخص FDI یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاران خارجی است.

۳–تولید کننده برتر

آلمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان جهان است که دارای تولیداتی با کیفیت تضمین شده و خوشنام در جهان است.همچنین نرخ کارگر نیز اخیرا در این کشور کاهش یافته است.روند رو به رشد بازار جهانی در این کشور و تولیدات با کیفیت و پرطرفدار کشور آلمان آن را به یکی از کشورهای مورد علاقه ی سرمایه گذاران تبدیل کرده است.

۴–نیروهای کار عالی

سیستم آموزش و پرورش و همچنین آموزش عالی کشور آلمان یکی از برترین های جهان است. به همین دلیل این سیستم نیروهای کار زبده و توانمندی را وارد بازار کار کشور آلمان خواهد کرد.

۵–قدرت خلاقیت و نوآوری

کشور آلمان کشور شماره ی یک در میزان  نوآوری و اختراعات در اروپاست. مخترعین آلمانی هر ساله ملیارد ها یورو بودجه تحقیقات از دولت فدرال دریافت می دارند تا همچنان به عنوان پیشروی اختراعات و نوآوری در اروپا و جهان بمانند.

۶–زیر ساخت های برتر جهانی

با توجه به قرار داشتن کشور آلمان در قلب اروپا و بازار شماره یک تدارکات در اروپا کشور آلمان بازاری ایده آل برای سرمایه گذاران خارجی است. زیر ساخت های مناسب و بستر فراهم از نظر ارتباطات و انرژی و همچنین سیستم حمل و نقل جهانی در این کشور کوتاه ترین راه رسیدن به موفقیت را در این کشور تضمین می کند.

۷–دعوت از سرمایه گذاران باانگیزه در پروژه هایی جذاب

کشور آلمان جاذبه های فراوانی را برای سرمایه گذاران فراهم می آورد. این کشور برنامه های بسیار جذابی را برای سرمایه گذاری معرفی می کند. این فرصت های سرمایه گذاری بسیار جامع و فراگیر هستند و هر نوع سلیقه و زمینه ای را برای سرمایه گذاری شامل می شوند.

۸–وضعیت مالیاتی مناسب

کشور آلمان نرخ مالیات را برای شرکت ها و کارآفرینان در این کشور کاهش داده است.اصلاح قانون مالیات در این کشور کمک بزرگی به سرمایه گذاران و کارآفرینان در این کشور نموده است. دولت فدرال این کاهش را جهت سهولت کار سرمایه گذاران و همچنین پایین ماندن هزینه ی نیروی کار انجام داده است.

۹–چهارچوب امن سرمایه گذاری

اقتصاد توسعه یافته و همچنین سیاست ها حمایت گرانه دولت از سرمایه گذاران جوی امن را برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور فراهم آورده است. قرارداد ها,ضمانت نامه ها,تعهدات و … در این کشور در چهارچوبی محکم و ایمن و زیر نظر مراجع قانونی انجام می پذیرد.

۱۰–کیفیت زندگی

کشور آلمان دارای اجتماعی مدرن,ایمن و مقاوم است. این کشور از استاندارد های بالای زندگی در جهان برخوردار بوده و همچنین سیستم آموزش و پرورش و آموزش عالی و همینطور نظام تامین اجتماعی و بیمه سلامت این کشور جزو بهترین های جهان می باشد. همچنین فرصت های بسیاری در زمینه ی فرهنگی اجتماعی برای کسانی که در این کشور زندگی می کنند فراهم است .