Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
EU-ECOLABEL (استاندارد اکولیبل)

EU Ecolabel که در سال 1992 تأسیس و به رسمیت شناخته شده است ، برچسب تعالی زیست محیطی است که در محصولات و خدمات مطابق با استانداردهای بالای محیطی در طول چرخه زندگی خود اعطا می شود: از استخراج مواد اولیه ، گرفته تا تولید ، توزیع و دفع. EU Eco label با تشویق تولید کنندگان به تولید کمتر زباله و CO2 در طی فرآیند تولید ، اقتصاد مدور را ارتقا می بخشد. ضوابط EU Eco label همچنین شرکت ها را ترغیب می کند محصولاتی را تولید کنند که با دوام ، آسان برای ترمیم و بازیافت هستند.

معیارهای EU Eco label دستورالعملهای دقیقی را برای شرکتهایی که به دنبال کاهش اثرات زیست محیطی خود و تضمین کارآیی اقدامات محیطی خود از طریق کنترل شخص ثالث هستند ارائه می دهد. علاوه بر این ، بسیاری از شرکت ها هنگام تهیه خطوط تولید خود به معیارهای Eco label EU برای راهنمایی در مورد بهترین شیوه های سازگار با محیط زیست روی می آورند.

 

مراحل دریافت اکولیبل

1. قبل از ثبت نام: آشنایی با مفهوم اکولیبل

کدام محصولات و خدمات واجد شرایط هستند؟

هر محصول یا خدماتی که برای توزیع ، مصرف یا استفاده در بازار اروپا (اتحادیه اروپا بعلاوه ایسلند ، لیختن اشتاین و نروژ) ارائه می شود و در یکی از گروه های تولیدی غیر غذایی و غیر پزشکی قرار بگیرد، واجد شرایط در یافت اکولیبل  از اتحادیه اروپا است .

چه کسی می تواند اقدام کند؟

تولیدکنندگان ، واردکنندگان ، ارائه دهندگان خدمات ، عمده فروشان و خرده فروشانی که محصولاتی را تولید می کنند یا خدماتی را ارائه می دهند که در هر یک از معیارهای گروه کالا و خدمات تعیین شده باشد ، واجد شرایط درخواست هستند. خرده فروشان می توانند برای محصولاتی که با نام تجاری خاص خود در بازار عرضه می شوند درخواست دهند.

2. ارتباط با نماینده خود

هنگامی که معیارهای مربوط به محصول یا خدمات خود را پیدا کردید و آماده شروع پروسه درخواست خود شدید، با نماینده خود تماس بگیرید. نماینده شما یک سازمان مستقل است که مسئول ارزیابی ، مدیریت برنامه ها و اعطا ی مجوزهای اکولیبل  اتحادیه اروپا در سطح ملی است. نماینده شما را در رابطه با مدارک مورد نیاز برای پرونده شما مانند اظهارنامه ها ، برگه های داده و نتایج آزمون ، راهنمایی می کند. توصیه هایی در مورد آزمایشگاه های آزمایش محصول که دارای ISO 17025 معتبر یا معادل آن هستند  و  هرگونه اطلاعات فنی لازم برای تکمیل درخواست را با شما به اشتراک گذاشته میگذارد.

3. ثبت محصول و خدمات در فهرست اکولیبل

فهرست محصولات و خدمات اکولیبل  پایگاه داده ای است که شامل خدمات یا محصولات معتبر برای هر تولید کننده و خرده فروش و اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات مربوط به ذینفعان طراحی شده است.

4. تست محصول و خدمات جهت ساخت پرونده

به منظور ارزیابی انطباق با معیارها ، ثبت درخواست تست از همه متقاضیان مورد نیاز است. لیست اعلامیه ها ، برگه های داده و نتایج آزمون در درفترچه راهنمای کاربر  هر محصول یا گروه ارائه شده است. نماینده شما صحت تمام اطلاعات ارسالی را تأیید می کند و در صورت لزوم آزمایشات بعدی را انجام می دهد.

هر زمان ارزیابی و تأیید معیارهای اکولیبل  اتحادیه اروپا به آزمایش محصول نیاز داشته باشد، توجه داشته باشید که:

• کلیه هزینه های آزمایش و تأیید برای انطباق با معیارها باید توسط شما به عنوان متقاضی تأمین شود. اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های تأیید  را از نماینده درخواست کنید.

• هرگاه ارزیابی و تأیید معیارهای اکولیبل  اتحادیه اروپا به آزمایشات محصول نیاز داشته باشد، این آزمایشات را ترجیحاً باید آزمایشگاههایی انجام دهند که شرایط عمومی ISO 17025 یا معادل آن را داشته باشند.

5. ارسال درخواست و پرداخت هزینه ها

در این مرحله ، شما درخواست رسمی خود را به نماینده خود ارسال میکنید و ثبت نام آنلاین اکولیبل خود را به پایان میرسانید.

هزینه ها

اکولیبل اتحادیه اروپا با کمترین هزینه ممکن طراحی شده است. با این وجود ، از آنجا که هزینه های اجرای این طرح  برای هر نمایندگی و از یک محصول به محصول دیگر متفاوت است ،هزینه های کلی هم متناسب با آن متغیر میشود.

6. ارزیابی

نماینده شما پس از دریافت درخواست شما ، کلیه اسناد ارسالی را بررسی می کند و  بازخورد اولیه را در مدت دو ماه ارائه می دهد. در آن زمان ، ممکن است مستندات اضافی درخواست شود. اگر در طی 6 ماه از درخواست در مورد اطلاعات بیشتر ، اسناد کافی دریافت نشود ، نماینده می توانند یک درخواست را رد کنند.

7. تأیید درخواست و اعطای مجوز

نماینده شما با تأیید درخواست ، قرارداد و مجوز شما را صادر می کند. این قرارداد خدمات یا طیف وسیعی از محصولات تحت پوشش مجوز را شامل می شود ، از جمله نام تجاری یا شماره مرجع سازنده داخلی.

هنگامی که قرارداد را امضا کردید ، می توانید  از نماینده خود درخواست گواهی  کنید

در این گواهینامه

. شماره مجوز قابل استفاده با نماد  اکولیبل اتحادیه اروپا ؛

• نام قانونی متقاضی ؛

• خدمات یا طیف محصولاتی که شامل اکولیبل اتحادیه اروپا شده اند ؛

• کلیه نام های تجاری مرتبط که محصول تحت آن فروخته می شود یا خدمات به بازار ارائه می دهد.

نماینده شما تأیید نهایی را در مورد زمان استفاده از نماد اکولیبل اتحادیه اروپا و شماره مجوز شما در مورد خدمات اکولیبل اتحادیه اروپا و محصولاتی که دارای معیارها هستند ، به شما ارائه می دهد.

8. استفاده از خدمات اکولیبل برای محصولات و خدمات

استفاده از نماد

از طریق تبلیغات و ارتباطات با اطمینان از اینکه نماد اکولیبل  اتحادیه اروپا و شماره مجوز شما در محصول یا خدمات و همه مواد تبلیغاتی مرتبط قابل مشاهده است ، از اکولیبل استفاده کامل کنید. لطفاً برای درخواست پرونده های با وضوح بالا از نماد اکولیبل اروپا با مرکز راهنمایی اکولیبل یا نهاد نماینده خود تماس بگیرید و به راهنمایی های راهنمای نماد اکولیبل در مورد نحوه استفاده صحیح از نماد مراجعه کنید.

حضور دیجیتالی

حضور دیجیتالی پاک درباره مجوز اکولیبل  اتحادیه اروپا در وب سایت شرکت شما (با ارائه آشکارا نماد و شماره مجوز اکولیبل  در صفحه اصلی همراه با صفحه اختصاصی در مورد تعهد زیست محیطی) ، می تواند نمایانگر تعهد زیست محیطی و کیفیت شما از طریق اتحادیه اروپا باشد اکوبرل. رسانه های اجتماعی (فیس بوک ، توییتر ، اینستاگرام و غیره) پورتالی بهینه برای چند برابر سازی ارتباط با نماد اکولیبل  اتحادیه اروپا هستند.

کاتالوگ محصولات و خدمات اکولیبل

اطمینان حاصل کنید که محصولات خود را در فهرست محصولات اکولیبل یا کاتالوگ اقامت گردشگران ثبت کرده اید. این پایگاه داده که به منظور ارائه ذی نفعان به لیست های خدمات معتبر یا محصولات معتبر برای هر تولید کننده و خرده فروش طراحی شده است ، همچنین یک ابزار بازاریابی مناسب برای تبلیغ محصولات و خدمات به مصرف کنندگان است.

برای راهنمایی در مورد نحوه ثبت محصولات و خدمات خود در ECAT ، به "مرحله 2: ثبت محصولات و خدمات در فهرست آنلاین اکولیبل اروپا مراجعه کنید.

در نشریات و وب سایت رسمی اکولیبل  اتحادیه اروپا برجسته شوید

انتشارات Story of Success برای ایجاد کانون توجه در تمام جنبه های سفر دارنده پروانه با اکولیبل ایجاد شده است. تمرکز بر بازده کمی از سرمایه گذاری همراه با صرفه جویی در انرژی ، آب و منابع.

صفحه اکولیبل مجموعه ای از فیلم ها در مورد اکولیبل است ، از جمله فیلم های شرکت دارنده مجوز که در آن اکولیبل برجسته شده است.