Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
گواهینامه گوست (GOST) استاندارد صادرات کالا به روسیه و کشورهای حاشیه دریای خزر (CIS)

.GOST R Conformity Declaration

این نوع گواهی یک گواهینامه تأیید ایمنی محصول است. این اعلامیه تطابق بمنزله پیش شرط الزامی برای ترخیص محصولاتی است که در بازار روسیه قرار داده شده است.

 

VNIIS Exemption Letter

این سند جهت محصولاتی صادر می شود که کالا بر طبق قوانین استاندارد روسیه دارای استاندارد و گواهی GOST R اجباری نیست و معافیت محصول صادر شده و یا فروخته شده را تأیید می کند.

این سند در مورد برخی محصولات با احتمال ابهام و اختلاف نظر بین طبقه بندی محصول روسیه (OKP) و طبقه بندی های تجاری خارجی (کدهای HS / HTS) نیز صادر می گردد و ممکن است توسط مقامات گمرک روسیه و سایر نهادهای نظارتی درخواست شود.

 

Customs Union Certificate of State Registration

این گواهینامه با نام state registration مطابق با الزامات و استانداردهای بهداشتی کشور روسیه ، جهت محصولاتی همچون آب معدنی، محصولات غذایی خاص، غذای کودک، افزودنی های مواد غذایی، طعم دهنده ها، محصولات آرایشی، محصولات شیمیایی، و غیره ، صادر شده و توسط اتحادیه گمرک این کشور تأیید می گردد .

 

Fire Safety Certificate

بسته به نوع محصول و الزامات ایمنی ، یکی از گواهینامه های لازم برای تولید کنندگان و وارد کنندگان گواهی ایمنی آتش است. با این گواهی اثبات می شود که محصول مطابق با الزامات ایمنی آتش روسیه تولید می باشد. اغلب این سند همراه با گواهی بهداشتی پایه برای به دست آوردن گواهی انطباق GOST-R است.

 

Hygienic Conclusion

نتایج تست بهداشتی ، بیانگر این است که محصولات با تمام شرایط بهداشتی و اپیدمیولوژیک جامعه اقتصادی اوراسیا (EurAsEC) و طبق مقررات کشورهای عضو مجمع عمل می کند.

در مجمع اقتصادی اوراسیا کشورهای بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان عضویت دارند.

برای واردات به کشور روسیه بایستی گواهینامه بهداشت و نتایج آزمون بهداشتی را تصویب کرد.

 

Permissive Document of Customs Union EurAsEC

اسناد مجاز اتحادیه گمرکی EurAsEC - این سند تضمینی است بر اینکه محصول شما تمام الزامات بهداشتی و اپیدمیولوژیک گمرک اتحادیه جامعه اقتصادی اوراسیا (EAEC) را رعایت می نماید.

 

Rostechnadzor (RTN) Permit

گواهینامه RTN مجوز سرویس فدرال برای واردات انواع خاصی از تجهیزات صنعتی به کشور روسیه است . این مجوز برای نظارت زیست محیطی، فن آوری و هسته ای صادر می گردد.

مجوز RTN تنها می تواند توسط سازمان RosTechNadzor ( سرویس فدرال نظارت فنی، محیط زیست و انرژی هسته ای ) صادر می گردد و تجهیزات صنعتی را از جنبه خطرات بالقوه بررسی می نماید . تجهیزاتی همچون تجهیزات تحت فشار ، تجهیزات بالابر و آسانسور ،  تجهیزات گاز، تجهیزات مورد مصرف در مراکز صنعتی خطرناک و غیره ...

 

 Gost-r conformity certificate

گواهینامه گوست یک سند اصلی برای عبور از گمرکات است. این گواهی تایید می کند که محصول مطابق با الزامات کیفیت و ایمنی طبق استانداردهای معتبر روسیه است. GOST-R روسیه یک گواهی انطباق ضروری است که امکان تصویب ترخیص، برای ورود به بازار روسیه و فروش را فراهم می آورد.

کشورهایی که استانداردهای GOST را مورد پذیرش قرار داده اند :

کشورهای زیر تمام یا برخی از استانداردهای GOST را علاوه بر استانداردهای خود، مورد پذیرش قرار داده اند. این کشورها عبارتند از :

 • روسیه
 • بلاروس
 • اوکراین (DSTU)
 • مولداوی
 • قزاقستان
 • آذربایجان
 • ارمنستان
 • قرقیزستان
 • ازبکستان
 • تاجیکستان
 • گرجستان
 • ترکمنستان

از آنجا که روسیه، بزرگترین و تاثیرگذار ترین عضو از کشورهای مستقل مشترک المنافع است، یک تصور غلط رایج به وجود آمده است که استاندارد GOST استانداردهای ملی روسیه است. در صورتی که سازمان EASC، مسئول توسعه و نگهداری استانداردهای GOST می باشد .

استانداردهای GOST به عنوان استاندارد منطقه ای طبقه بندی می شود و استانداردهای GOST-R توسط سازمان جهانی ISO به عنوان استانداردهای منطقه ای به رسمیت شناخته شده اند .

GOST_R

GOST  به روسی: ( GOST) اشاره به مجموعه ای از استانداردهای فنی که  توسط شورای  علم اوزان ومقادیر و استاندارد و گواهینامه (EASC) تدوین شده است، که این استانداردهای منطقه ای تحت نظارت کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) است.

در حقیقت GOST-R یک استاندارد منطقه ای است و دریافت گواهینامه آن نشاندهنده  :

تایید شاخص کیفیت محصول

انطباق محصول با استانداردها و یا مشخصات سفارش  

انطباق با ایمنی محصول

می باشد.

تاریخچه :

استاندارد GOST در اصل توسط دولت اتحاد جماهیر شوروی تهیه و تدوین شد . کلمه GOST به معنی استاندارد و مخفف gosudarstvennyy(استاندارد دولت روسیه) است.

تاریخ استانداردهای ملی در اتحاد جماهیر شوروی به سال 1925 برمی گردد، زمانی که یک سازمان دولتی، و بعدها با نام Gosstandart تاسیس شد و وظایف آن تهیه و تدوین ، به روز رسانی، چاپ و نشر، و انتشار استانداردها بود. پس از جنگ جهانی دوم، استاندارد ملی از طریق یک برنامه مدون تحول بزرگی برای آن شکل گرفت. اولین استاندارد GOST، با نام GOST 1 سیستم استاندارد امور خارجه، در سال 1968 منتشر شد.

در سال 1968 سیستم دولتی طرح استاندارد (SSS) را در جهت توسعه با استانداردهای زیر ایجاد کرد :

RST- استاندارد جمهوریخواه؛

IST - استاندارد صنعتی؛

STE - استاندارد سازمانی.

سطح توسعه فنی و همچنین نیاز به توسعه و پیاده سازی سیستم های اطلاعاتی طراحی و محاسبه شد و بسیاری از عوامل دیگر منجر به ایجاد مجتمع های استاندارد و تعدادی از سیستم های عمومی استاندارد فنی بزرگ شد. این استانداردها ، استانداردهای بین صنعتی نام گرفت ، عبارتند از:

USCD - سیستم یکنواخت از مستندات سازنده 

USTD - سیستم یکنواخت فن آوری اسناد 

SIBD - سیستم مستندات اطلاعات کتابشناسی 

SSM - سیستم امور خارجه ارائه یکنواختی اندازه گیری 

SSL ها سیستم استانداردهای ایمنی کار 

USPD - سیستم یکنواخت مستندات برنامه 

SSERTE - سیستم استانداردهای مورد نیاز ارگونومیک و فنی و زیبایی 

سیستم USCD و USTD جایگاه ویژه ای در میان سایر سیستم های درون صنعتی دارنو واین سیستمهابه هم مرتبط هستند .

پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، استانداردهای GOST یک وضعیت جدید از استانداردهای منطقه ای به دست آورد. این استانداردها در حال حاضر توسط شورای اروپایی و آسیایی ، ( اوراسیا EASC)، و تحت نظارت کشورهای مستقل مشترک المنافع و روسیه اداره می شود.

در حال حاضر، مجموعه از GOST استانداردهای شامل بیش از 20000 عنوان گسترده در فعالیت های ارزیابی انطباق در 12 کشور استفاده می شود. خدمات به عنوان مبنای قانونی برای برنامه های صدور گواهینامه دولت و بخش خصوصی در سراسر کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS)، استانداردهایی نظیر انرژی، نفت و گاز، حفاظت از محیط زیست، ساخت و ساز، حمل و نقل، ارتباطات از راه دور، استخراج از معادن، فرآوری مواد غذایی، و دیگر صنایع را پوشش داده است.

کشورهای زیر تمام یا برخی از استانداردهای GOST را علاوه بر استانداردهای خود ، مورد پذیرش قرار داده اند . این کشورها عبارتند از : روسیه، بلاروس، اوکراین (DSTU)، مولداوی، قزاقستان، آذربایجان، ارمنستان، قرقیزستان، ازبکستان، تاجیکستان، گرجستان، و ترکمنستان.

از آنجا که روسیه، بزرگترین و تاثیر گذار ترین عضو از کشورهای مستقل مشترک المنافع است ، یک تصور غلط رایج به وجود آمده است که استاندارد GOST استانداردهای ملی روسیه است. در صورتی که  سازمان EASC، مسئول برای توسعه و نگهداری استانداردهای GOST می باشد .

استانداردهای GOST به عنوان استاندارد منطقه ای طبقه بندی می شود و  استانداردهای  GOST R توسط سازمان جهانی ISO به عنوان استانداردهای منطقه ای به رسمیت شناخته شده اند .

برخی از استاندادهای GOST-R :

GOST 7.67: کدهای کشور

GOST 5284-84: Tushonka (خورشتی کنسرو گوشت گاو)

GOST 7396: استاندارد برای قدرت شاخه و پریز برق مورد استفاده در روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع

GOST 10859: برای رایانه، شامل non-ASCII/non-Unicode مورد نیاز در هنگام برنامه نویسی در زبان های برنامه نویسی.

GOST 16876-71: یک استاندارد برای آوانگاری سیریلیک به لاتین 

GOST 31108-2003 :مشخصات سیمان برای ساخت و ساز عمومی

GOST 10178-85 :مشخصات سیمان پرتلند و سیمان کوره ذوب اهن 

GOST 30515-97 : مشخصات عمومی سیمان

گواهینامه انطباق محصول با استانداردهای بین المللی ( Product certification  ) پس از انجام نمونه برداری و انجام آزمونهای تاییدی محصول, توسط آزمایشگاههای بین المللی و اکردیته، به محصولات تایید شده واحدهای تولیدی اعطاء می شود.

این گواهینامه تضمینی بین المللی برای محصولات تولیدی واحدهای صنعتی بوده و از جهت حضور در بازارهای جهانی , صادرات کالا , افزایش فروش و رضایت هرچه بیشتر مصرف کنندگان مورد توجه این صنایع واقع شده است.

کشورهای آسیای میانه و مشترک المنافع در راستای ایجاد مناطق آزاد تجاری و کنترل کالاهای ورودی به کشورشان، ضمن تدوین استانداردهای ملی و منطقه ای خود ، استانداردهای سابق اتحاد جماهیر شوروی و در حال حاضر استانداردهای کشور روسیه را بعنوان مرجع پذیرفته اند. این استانداردها GOST  نام دارند.

در این راستا فدراسیون ( مؤسسه استاندارد ) کشور روسیه مؤسساتی با زمینه فعالیت تست و آزمایش ، بازرسی فنی و همچنین صدور گواهینامه های بین المللی محصول را بعنوان مراجع ذیصلاح تأیید نموده که مجاز خواهند بود تا پس از بررسی های لازم و اطمینان از انطباق مشخصات محصول با الزامات مربوطه ، اقدام به صدور گواهینامه GOST-R  نمایند.

بدین ترتیب علامت GOST-R   نشانگر انطباق محصول با استانداردها ، قوانین و مشخصات تعریف شده کشور روسیه است و محصولی که موفق به اخذ این گواهینامه شود مجوز ورود به بازار کشورهای مذکور را اخذ کرده و می تواند در تمامی کشورها عرضه شود .

 

Technical Regulation

این نوع گواهینامه ، گواهینامه انطباق برای بسیاری از محصولات است که به تدریج جایگزین GOST R  خواهد شد.

گواهی انطباق مقررات فنی برای واردات ماشین آلات، تجهیزات گاز، شیر، پنیر، روغن، لاستیک، دوچرخه و غیره به روسیه الزامی است.

GOST R Conformity Declaration

این نوع گواهی یک گواهینامه تأیید ایمنی محصول است. این اعلامیه تطابق بمنزله پیش شرط الزامی برای ترخیص محصولاتی است که در بازار روسیه قرار داده شده است.

VNIIS Exemption Letter

این سند جهت محصولاتی صادر می شود که کالا بر طبق قوانین استاندارد روسیه دارای استاندارد و گواهی GOST R  اجباری نیست و معافیت محصول صادر شده و یا فروخته شده را تأیید می کند.

این سند در مورد برخی محصولات با احتمال ابهام و اختلاف نظر بین طبقه بندی محصول روسیه (OKP  ) و طبقه بندی های تجاری خارجی (کدهای HS / HTS  ) نیز صادر می گردد و ممکن است توسط مقامات گمرک روسیه و سایر نهادهای نظارتی درخواست شود.

Customs Union Certificate of State Registration

این گواهینامه با نام state registration  مطابق با الزامات و استانداردهای بهداشتی کشور روسیه ، جهت محصولاتی همچون آب معدنی، محصولات غذایی خاص، غذای کودک، افزودنی های مواد غذایی، طعم دهنده ها، محصولات آرایشی، محصولات شیمیایی، و غیره ، صادر شده و توسط اتحادیه گمرک این کشور تأیید می گردد .

Fire Safety Certificate

بسته به نوع محصول و الزامات ایمنی ، یکی از گواهینامه های لازم برای تولید کنندگان و وارد کنندگان گواهی ایمنی آتش است. با این گواهی اثبات       می شود که محصول مطابق با الزامات ایمنی آتش روسیه تولید می باشد. اغلب این سند همراه با گواهی بهداشتی پایه برای به دست آوردن گواهی انطباق GOST-R است.

Hygienic Conclusion

نتایج تست بهداشتی ، بیانگر این است که محصولات با تمام شرایط بهداشتی و اپیدمیولوژیک جامعه اقتصادی اوراسیا  (EurAsEC) و طبق مقررات کشورهای عضو مجمع عمل می کند.

در مجمع اقتصادی اوراسیا کشورهای   بلاروس،   قزاقستان،   قرقیزستان،   روسیه،   تاجیکستانو   ازبکستانعضویت دارند  .

برای واردات به کشور روسیه بایستی گواهینامه بهداشت و نتایج آزمون بهداشتی را تصویب کرد.

Permissive Document of Customs Union EurAsEC

اسناد مجاز اتحادیه گمرکی EurAsEC  - این سند تضمینی است بر اینکه محصول شما تمام الزامات بهداشتی و اپیدمیولوژیک گمرک اتحادیه جامعه اقتصادی اوراسیا (EurAsEC) را رعایت می نماید.

Rostechnadzor (RTN) Permit

گواهینامه RTN  مجوز سرویس فدرال برای واردات انواع خاصی از تجهیزات صنعتی به کشور روسیه است . این مجوز برای نظارت زیست محیطی،             فن آوری و هسته ای صادر می گردد.

مجوز RTN  تنها می تواند توسط سازمان RosTechNadzor  ( سرویس فدرال نظارت فنی، محیط زیست و انرژی هسته ای ) صادر می گردد و تجهیزات صنعتی را از جنبه خطرات بالقوه بررسی می نماید . تجهیزاتی همچون تجهیزات تحت فشار ، تجهیزات بالابر و آسانسور ،   تجهیزات گاز، تجهیزات مورد مصرف در مراکز صنعتی خطرناک و غیره  ...

 

 Gost-r conformity certificate

این گواهینامه یک سند اصلی برای عبور از گمرکات است. این گواهی تایید می کند که محصول مطابق با الزامات کیفیت و ایمنی طبق استانداردهای معتبر روسیه است. GOST-R  روسیه یک گواهی انطباق ضروری است که امکان تصویب ترخیص، برای ورود و فروش در بازار روسیه را فراهم می آورد.

GOST-R  گواهینامه معتبر انطباق کیفیت کالا با الزامات استاندارد روسیه ، مشخصات سفارش و همچنین تأیید شاخص کیفیت برای کشور روسیه می باشد .

 صدور گواهینامه Gost-R  توسط شرکتهای معتبر تحت نظارت اداره استاندارد دولتی روسیه (GOSSTANDART  ) که دارای آزمایشگاه می باشند صورت می پذیرد.

فرآیند صدور گواهینامه برای محصولات و خدمات ممکن است اجباری یا داوطلبانه باشد . صدور گواهینامه یک سیستم ایجاد شده برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از واردات محصولات با کیفیت پایین می باشد .

از سال 2000 میلادی با توجه به قطعنامه کمیته دولتی گمرک روسیه ، تولید کنندگان خارجی باید استانداردهای کیفیت ملی کشور روسیه را تامین کنند.

این استانداردها و گواهینامه ها مرجع مورد پذیرش تمام کشورهای مشترک المنافع ( جمهوری های سابق اتحاد جماهیر شوروی) بوده و مورد استفاده قرار می گیرد.

کشور اوکراین در سطح گسترده و همه جانبه اقدام به تدوین استانداردهای ملی و منطقه ای خود با نام UkrSEPRO  نموده ولیکن گواهینامه های Gost-R  نیز دارای اعتبار بوده و با توجه به نزدیکی الزامات استانداردهای فوق الذکر از مشترکات و آزمون های هماهنگی برخوردار است و توصیه می شود صادرکنندگان به کشور اوکراین استاندارد خاص UkrSEPROرا اخذ نمایند.

 

 

GOST-R  گواهینامه معتبر انطباق کیفیت کالا با الزامات استاندارد روسیه ، مشخصات سفارش و همچنین تأیید شاخص کیفیت برای کشور روسیه می باشدصدور گواهینامه Gost-R توسط شرکتهای معتبر تحت نظارت اداره استاندارد دولتی روسیه (GOSSTANDART) صورت می پذیرد.صدور گواهینامه یک سیستم ایجاد شده برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از واردات محصولات با کیفیت پایین می باشد .از سال 2000 میلادی با توجه به قطعنامه کمیته دولتی گمرک روسیه ، تولید کنندگان خارجی جهت ورود به بازارهای روسیه و همچنین کشورهای مشترک المنافع باید استانداردهای کیفیت ملی کشور روسیه را تامین کنند.گروه مهندسی شایگان ، بعنوان نماینده رسمی مؤسسه معتبر روسی TECHSERT در ایران فعالیت می نماید و آماده ارائه خدمات مشاوره و اخذ گواهینامه Gost اورجینال و معتبر و مستقیم از روسیه با تأیید سازمان استاندارد روسیه می باشد.

 

 

انطباق محصول با استانداردهاي روسیه جهت صادرات به کشورهای مشترک المنافع پس از انجام نمونه برداري و انجام آزمونهاي تاييد محصول, توسط آزمايشگاههاي معتبر به محصولات تاييد شده واحدهاي توليدي اعطاء مي شود.اين گواهينامه تضميني براي محصولات توليدي واحدهاي صنعتي بوده و از جهت حضور در بازارهاي جهاني , صادرات كالا , افزايش فروش و رضايت هرچه بيشتر مصرف كنندگان مورد توجه اين صنایع واقع شده است.کشورهای آسیای میانه و مشترک المنافع در راستای ایجاد مناطق آزاد تجاری و کنترل کالاهای ورودی به کشورشان، استانداردهای سابق اتحاد جماهیر شوروی و در حال حاضر استانداردهای کشور روسیه را بعنوان مرجع پذیرفته اند. این استانداردها GOST نام دارند..

لیست اقلامی که حتما باید گواهینامه GOST بگیرند:

 

دسته کلی کالاها

نام کالاها

انرژی الکتریکی

انرژی الکتریکی در شبکه های برقی عمومی از جریان سه فاز و تک فاز متناوب با فرکانس 50 هرتز

 

فراورده های نفتی سبک.سوخت های جایگزین

روغن موتور اتانولی برای موتورهای اتومبیل با احتراق اجباری

بنزنول

هیدروکربن های جامد (نفت و شیل)

پارافین های نفتی جامد (بجز T-1, T-2, T-3, C)

گاز طبیعی قابل احتراق و انتقال ان به خطوط اصلی لوله های گاز٬ گاز مصنوعی٬ میعانات گازی٬هلیوم

گاز طبیعی فشرده شده برای موتور های احتراق داخلی

 

 

گاز نفت پالایش شده و پیرولیز٬ محصولات کارخانه های پالایش گاز

گازهای هیدروکربنی مایع سوخت برای استفاده عمومی

گازهای هیدروکربنی مایع سوخت

گازهای هیدروکربنی مایع برای اتومبیل های حمل و نقل جاده ای

 

طناب های فلزی

طناب های فلزی بسته بالابر

طناب های بسته حامل

لوله ها و قطعات لوله ساخته شده از ترموپلاستیک

لوله های فشار پلی اتیلنی برای لوله گاز ها

فایبرگلاس ها

محفظه های تقویت شده با فایبرگلاس برای گازهای فشرده و مایع

محصولات لاتکسی و چسبی

کاندوم های لاستیکی

لوله های بافت دار

لوله های پلاستیکی فشارقوی با نوارهای فلزی٬ تقویت نشده

تسمه نقاله (برای ماشین الات)

تسمه نقاله لاستیکی برای تجهیزات معدن

تجهیزات معدن

تجهیزات الکتریکی ضدانفجار معدن

کابل های قدرت برق برای تخمگذار غیر ثابت

کابل های قدرت برای تخمگذار غیرثابت برای ولتاژ بالاتر از 1 کیلووات

دستگاه های غیر مخرب کنترل کیفیت مواد و محصولات

وسایل٬ سیستم ها و دستگاه های پرتوی غیرمخرب کنترل

تجهیزات تهویه

فیلترهای تصفیه کننده ی هوا

 

 

 

سیمان

سیمان پرتلند

سیمان الومینا

سیمان سرباره ای

سیمان پرسولفات و انالوگ سیمان هیدرولیکی٬ بارنگ یا بدون رنگ٬ به پایان رسیده یا به شکل کلینکر

 

 

سلاح های ورزشی گرم (خان) ( تفنگ) و قطعات اصلی ان٬ که فقط برای صادرات تولید میشوند و مطابق  با ایین فنی کشورهای وارد کننده میباشند.

سلاح های ورزشی گرم (خان) (تفنگ) و قطعات اصلی ان:

- تفنگ با کالیبر بیش از 5 تا 6 میلی متر شامل

- تفنگ با کالیبر بیش از 6 تا 7 میلی متر شامل

- تفنگ با کالیبر بیش از 7 میلی متر

 

سلاح تولید شده مطابق مشخصات فنی

 

 

سلاح ورزشی گرم (تفنگ دستی(تپانچه٬ گردان)) و قطعات اصلی ان

سلاح ورزشی گرم (تفنگ دستی (تپانچه ٬‌گردان)) و قطعات اصلی ان:

- تپانچه ورزشی

- گردان ورزشی با کالیبر بیش از 5 تا 7 میلی متر

- گردان ورزشی با کالیبر بیش از 7 میلی متر

اسلحه ورزشی صاف (تفنگ ساچمه زنی) و قطعات اصلی ان٬ اسلحه های تیغه سرد ٬ پرتابی

اسلحه ورزشی (تفنگ ساچمه زنی)

اسلحه ورزشی پرتابی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سلاح ورزشی و شکاری و دیگر سلاح های دفاع شخصی٬ کاری٬ سیگنالی٬ سرد لبه دار و تیغه ای و غیره

سلاح های ورزشی پنوماتیک:

- اسلحه های ورزشی و پنوماتیک

- تفنگ های ورزشی با مخزن گاز

- تپانچه ها و گردان های ورزشی با مخزن گاز

- اسلحه های ورزشی پنوماتیک

سلاح های دفاع شخصی:

- سلاح های گرم دارای لوله های دراز و صاف

- تپانچه ها و گردان های گازی

- اسپری های مکانیکی ائروسل و سایر وسایل مجهز به مواد اشک اور و تحریک کننده

- دستگاه های الکتروشوک و شکاف های جرقه ای

سلاح های خدماتی و قطعات اصلی ان

سلاح های سیگنال دهنده

سلاه های شکاری تیغه سرد

سلاح های تیغه سرد:

- چاقو ها برای زنده ماندن

- سلاح های تیغه سرد که برای پوشیدن با لباس های قزاقی و همچنین با لباس های ملی مردمان فدراسیون روسیه طراحی شده اند.

- ورزشی

 

 

تجهیزات و مواد تخصصی

گاوصندوق از جمله جعبه های سپرده و گاوصندوق های شخصی

دستگاه های قفل کننده از جمله قفل های گاو صندوق و قفل های محافظ سازه

وسایل دفاع شخصی( زره پوش)

 

 

 

واکسن ها و سموم مورد استفاده در دامپزشکی

واکسن های باکتریایی پیشگیرانه

واکسن های باکتریایی پیشگیرانه غیرفعال

واکسن های باکتریایی پیشگیرانه مرتبط

سایر واکسن های باکتریایی پیشگیرانه

واکسن های ویروسی پیشگیرانه فرهنگی

واکسن های ویروسی پیشگیرانه غیرفعال

واکسن های ویروسی پیشگیرانه زنده

سموم

تجهیزات ورزش های زمستانی

دروازه های هاکی

 

تجهیزات بازی های ورزشی

دروازه های فوتبال

دروازه های مینی فوتبال

دروازه های هندبال

لوازم جانبی برای شکار ورزشی٬ ماهیگیری ورزشی و تفریحی

سلاح های سرد پرتابی: چاقوها

 

وسایل انبار کوچک. کالسکه کودک. نشانه ها. لوازم التحریر و لوازم مدرسه٬ لوازم برای نگهداری ماهی ها٬ پرندگان و حیوانات در منازل

 

 

روروک کودک