Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
ثبت شرکت در پرتغال

نکات ثبت شرکت در پرتغال در سال 2020

پیش از آنکه به صورت مفصل به تشریح انواع شرکت و اقدامات مورد نیاز در خصوص ثبت شرکت در این کشور در سال 2019 بپردازیم، ذکر این نکته ضروری است که برای برخی از اقدامات مربوط به ثبت در این کشور حتما باید از رهگذر دفتر اسناد رسمی گذر کرد، بنابراین متقاضی باید آشنایی نسبی با ساز و کار ثبت در اسناد رسمی کشور پرتغال داشته باشد. البته این مطلب چندان پیچیده نیست.

در حقیقت در کشور پرتغال بیشتر امور از کانال همین دفاتر اسناد رسمی طی می شود. نکته قابل توجه دیگری که متقاضی ثبت شرکت در پرتغال در سال 2019 باید در نظر داشته باشد این است که وجود یک حسابدار و یک حسابدار بانکی برای این امر اجباری است. برای درک بهتر این الزامات باید اشاره کنیم که هر کشوری برای ثبت شرکت توسط سرمایه گزاران سلسله اقداماتی را پیش بینی می کند و کشور پرتغال نیز از این قائده مستثنی نیست. کشور پرتغال انواع مختلفی از شرکت را پذیرا است که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

ثبت شرکت سود سهام LDA در پرتغال

چنانچه در زمره متقاضیانی قرار دارید که می خواهید با سرمایه ای اندک جایگاهی اقتصادی در کشوری پیشرو برای خود دست و پا کنید به شما ثبت شرکت سود سهام LDA را پیشنهاد می دهیم. این نوع شرکت که در میان شرکت های کسب و کاری کوچک قرار دارد با مقدار کمی از سرمایه و به صورت مسئولیت محدود قابل ثبت است.

ثبت شرکت در پرتغال در سال 2020 به طور کلی و ثبت شرکت سود سهام LDA دست کم دو بنیان گذار نیاز دارد. شرکت سود سهام LDA به سرمایه ثابتی معادل 5000 € برای تاسیس نیاز دارد. تمام سهامداران باید سهم خود را به صورت نقد یا معادل نقد به شرکت بدهند و مسئولیت هر یک به میزان سهمی که آورده نام دارد محدود است. این نوع شرکت دارای یک مدیر عامل است و در صورت لزوم هیات مدیره نیز خواهد داشت. سرمایه گذاران خارجی که قصد راه اندازی شرکت LDA را دارند دست کم باید 5000 € در حساب بانکی خود در کشور پرتغال پول واریز کنند. این نوع شرکت در زمره محبوب ترین شرکت های با مسئولیت محدود در پرتغال قرار دارد.

 

ثبت شرکت SA در پرتغال در سال 2020

چناتچه متقاضی سرمایه زیادی داشته باشد و از این طریق خواهان ثبت شرکت در این کشور در سال 2019 باشد، پیشنهاد موسسه ما ثبت شرکت در قالب شرکت عمومی یا sociedade anónima – SA است. این شرکت که در زمره شرکت های بزرگ مقیاس قرار دارد به سرمایه ای معادل حداقل 50000€ (یورو) برای تاسیس نیاز دارد. برای ثبت چنین شرکتی دست کم به 5 سهامدار نیاز است و یکی از نقاط مثبت ثبت این شرکت در پرتغال این است که حتی شرکتی با چنین اورده سهامی، در زمره شرکت های با مسئولیت محدود قرار دارد. بنابراین ریسک سرمایه گذار به میزان سهامی که به شرکت تزریق می کند محدود می شود. این نوع شرکت را هیات مدیره اداره می کنند و یک هیات نظارت بر کار شرکت نظارت می کند که هر دوی این هیات ها توسط مجمع عمومی سهامداران یا همان سرمایه گذاران رصد می شود.

شرکت EIRL در پرتغال

نوع دیگری از کسب و کار در پرتغال که نیازی به سرمایه ثابت ندارد، شرکت با سهامدار واحد یا EIRL است. بنیانگذار چنین شرکتی برای ثبت شرکت در پرتغال در سال 2019 می تواند با دارایی شخصی خود برای ثبت شرکت شروع کند و باز هم از مزایای مسئولیت محدود بهره مند شود. چنین سرمایه گذاری با سرمایه ای معادل حداقل 2000 € می تواند چنین شرکتی را تاسیس کند. در این حین می تواند از مزایای تسریع اخذ ویزای پرتغال و اقامت پرتغال نیز بهره مند گردد. این نوع شرکت ها که با سرمایه های اندک به وجود می آیند چشم انداز روشنی پیش رو دارند چرا که پرتغال پذیرای ایده های نو توسط جوانان و خلاقانی است که با سرامه ای اندک کسب و کارهای فوق العاده به راه می اندازند.

 

اطلاعات لازم جهت ثبت شرکت در پرتغال 2020

بر اساس قانون تجارت کشور پرتغال به منظور ثبت شرکت باید یکسری اطلاعات توسط متقاضی در فرم مربوطه درج شود که به قرار ذیل است:

نام شرکتی که می خواهید در پرتغال ثبت کنید

نام سهامداران، ملیت و کشور محل اقامت آنها

فعالیت های شرکت

مسئولیت ها و حقوق مدیران شرکت

ساز و کار انتقال سهم و تخصیص حقوق سهامداران

حق رای در شرکت و جزئیات مربوط به روند انحلال

هزینه های عمومی ثبت شرکت در پرتغال در سال 2019

 

در این قسمت اطلاعاتی در زمینه هزینه های راه اندازی شرکت در پرتغال را بیان خواهیم کرد. لازم به ذکر است این نوع از هزینه های برای ثبت تمام انواع شرکت در پرتغال مورد نیاز است:

 

هزینه ثبت نام

تقریبا 975€ (یورو) برای ثبت نام تجاری، اسناد شرکت، کسب گواهی و غیره

هزینه های مجازی برای اقدامات اداری

این هزینه بسته به نوع شرکت متفاوت است به عنوان مثال برای  LDA 5000€یورو

هزینه تشکیل شرکت

تقریبا 589€ (یورو)

هزینه حسابداری

از 80€ (یورو) در هر ماه برای خدمات متنوع حسابداری