Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
مراحل ثبت شرکت در اسپانیا

در ادامه سعی داریم تا شما را با کلیت کارهایی که می‌باسیت برای ثبت شرکت در اسپانیا انجام دهید آشنا کنیم. پس از شروع فرآیند ثبت شرکت در اسپانیا اگر هر قدم را بی‌نقص و محکم بردارید مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

گام اول انتخاب نام شرکت است

شاید ساده‌ترین قدم باشد، کافیست نام غیر تکراری بیابید که در هنگام ثبت مشکل ساز نباشد. شرکت‌هایی در این زمینه وجود دارند که لیست اسامی شرکت‌ها را دارند و شما با مرور این لیست می‌توانید یک نام منحصر به فرد را انتخاب کنید. پس از انتخاب نام باید از طرف سهام‌داران شرکت درخواستی ارائه شود و هزینه رجیستری پرداخت شود. 3 روز بعد برگه‌ای دریافت می‌کنید که نشان می‌دهد قدم در راه ثبت شرکت در اسپانیا گذاشتید و در این تصمیم مصمم هستند. این تازه اول راه است.

 

گام دوم اخذ گواهی NIE

گرفتن گواهی NIE برای افرادی که تابعیت اسپانیا ندارند و یا مجوز اقامت اسپانیا ندارند و برای ثبت شرکت در اسپانیا به عنوان سهامدار یا مدیر اقدام می‌کنند واجب است. شماره NIE برای باز کردن حساب بانکی، ثبت نام در اداره مالیات، امضای قرارداد حیاتی است و برای تمام این کارها شماره NIE لازم خواهد بود. چه شهروند اتحادیه اروپا باشید و چه شهروند خارجی می‌بایست روند قانونی و وکیل فرم‌های مربوطه  را طی کنید و پیش از این کار باید نوبت بگیرید.

 

گرفتن نوبت توسط افراد عادی نیز امکان پذیر است اما به واقع مجموعه‌هایی که در زمینه ثبت شرکت در اسپانیا فعالیت می‌کنند به راحتی می‌توانند برای شما وقت بگیرند، موانع قانونی را برای خارجی‌ها می‌شناسند، به شما کمک خواهند کرد که فرم‌های مربوطه را به درستی پر کنید و پس از پرداخت مالیات گواهی NIE در دست شما خواهد بود تا بتوانید مراحل بعدی را طی کنید.

 

گام سوم ایجاد حساب بانکی

هنگامی که NIE و گواهی شرکت صادر می شوند، می‌توان برای حساب بانکی شرکت درخواست داد، هنوز مراحل ثبت شرکت در اسپانیا طی نشده اما این اجازه به شما داده می‌شود که در بانک‌های اسپانیا. تنها با دو اسناد (NIE و گواهی نام شرکت) حساب باز کنید، هر چند تا زمانی که تمام پروسه کامل نشده باشد، روند ایجاد حساب بانکی تکمیل نخواهد شد. این حساب فقط برای ایجاد انتقال اولیه سرمایه شرکت استفاده می شود. حداقل مبلغ مورد نیاز 3.000 یورو برای ثبت شرکت در اسپانیا با مسئولیت محدود Sociedad Limitada است، و هنگامی که پول منتقل می شود، بانک گواهی شرکت Capital را صادر می کند.

 

پس از این مرحله، پول در حساب بانکی مسدود خواهد شد تا زمانی که پروانه شرکت به ثبت برسد، پس از ثبت مدارک  به بانک تحویل داده می‌شود تا روند درخواست حساب بانکی تکمیل شود. پس از انجام این کار، تمام جزئیات حساب را دریافت خواهید کرد و حساب کاربری عملیاتی خواهد شد. اگر شک داشته باشید که کدام بانکی را انتخاب کنید، بهتر است از تجربیات افراد خبره در این زمینه استفاده کنید.

 

گام چهارم ایجاد شخصیت حقوقی برای شرکت

از زمانی که ما NIE دریافت می کند، نام شرکت و گواهی های سرمایه برای ثبت در اسناد رسمی نیاز است. اساسنامه شرکت باید با توجه به فعالیت شرکت، سهامداران و مدیران نوشته شود، بنابراین لازم است تصویری روشن از شیوه فعالیت شرکت را در نظر داشته باشیم. بسته به فعالیت شرکت، می توان برای ثبت و رجیستری اقدام کرد، در این مرحله فرض بر این است که شرکت شما جزء شرکت‌های اکسپرس قرار داشته باشد و سهام‌داران اشخاص حقیقی باشند. با ایجاد شخصیت حقوقی برای شرکت گام چهارم برای ثبت شرکت در اسپانیا برداشته می‌شود.

 

گام پنجم ثبت شرکت در اسپانیا

. پس از امضای قرارداد، و هنگامی که سهامداران در اداره مالیات ثبت نام میشوند، می‌توان برای شماره VAT مالیات بر ارزش افزوده شرکت اقدام کرد. اگر شرکت اکسپرس باشد،  مدارک ارسال می‌شود و در غیر این صورت به صورت شخصی ارائه می‌شود. از زمانی که رجیستری را دریافت می کنید،فرآیند ثبت نام حدود بیست روز طول می کشد.  اگر مدارک ثبت نام به درستی ثبت شود، گام بعدی برای صدور گواهینامه دیجیتال در دفتر مالیات اعمال می شود.

 

گام ششم ثبت شرکت در اسپانیا به اداره مالیات می‌رسد.

 

تصمیم نهایی پس از ثبت شرکت در اسپانیا درخواست فعال شدن در اداره مالیات است. این تصمیم به سهامداران و فعالیت های شرکت بستگی دارد، زیرا تا زمانی که این کار انجام شود، مجبور خواهند شد که صورت حساب های مالیاتی خود را بصورت سه ماهه (مالیات بر ارزش افزوده) و سالانه (مالیات شرکت) ارسال کنند.

 

این درخواست  باید با استفاده از فرم 036 ارسال شود، که باید منعکس کننده فعالیت خاص شرکت و تاریخ فعالیت این فعالیت باشد.

 

این ششم گام به علاوه بسیاری از جزئیات دیگر شما را برای ثبت شرکت در اسپانیا راهنمایی خواهد کرد تا ساده‌تر به اهداف خود در این کشور زیبا و دلنشین برسید.