Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
مراحل ثبت شرکت در سوئد

به منظور ثبت شرکت در سوئد ابتدا باید فرم در خواست مبنی بر ثبت شرکت را پر کنید بعد از پر کردن فرم بایستی یک ایده اولیه ارایه دهید که مورد بررسی قرار می گیرد پس از قبولی ایده یک بیزینس پلن با همکاری شخص تهیه می شود و بعد از آن شرکت به ثبت می رسد و بایستی راه اندازی اولیه شرکت قبل و بعد از ورود به سوئد صورت بگیرد و در آخر گزارش های مورد نیاز به اداره مهاجرت ارائه می شود.

 

مقررات و شرایط ثبت شرکت در سوئد

مقررات ثبت شرکت در سوئد و گرفتن اقامت کشور سوئد، به صورت کاملا روشن و شفاف می باشد. ثبت شرکت در سوئد و اخذ اقامت کشور سوئد بشرح ذیل می باشد.

به منظور اینکه شخص واجد شرایط برای ثبت شرکت در سوئد شناخته شود باید یک پلان با تمامی‌ جزئیات از شرکتی که قصد تاسیس آن را دارد به اداره مهاجرت سوئد تسلیم نماید.

در قدم بعد، بایستی با ارائه مدارک لازم مبنی بر نشان دادن تمکن مالی نشان دهید که بتوانید این موضوع را ثابت کنید که توانایی مالی خرید و ثبت شرکت در سوئد را دارید و همچنین میتوانید هزینه های زندگی خود را در مدت ۲ سال حضورتان در سوئد تامین نمایید.این بدین معناست که شخص باید هزینه های زندگی در طی ۲سال در آن کشور را داشته باشید.

تشکیل شرکت در سوئد بر اساس برخی اقدامات و استانداردهای لازم انجام میگیرد.انجام ثبت شرکت در سوئد شامل تهیه پیش نویس اساسنامه، کپی گذرنامه، امضای نمونه ها و دیگر اشکال به دست آمده از اداره ثبت شرکت صورت میگیرد. ثبت نام و ثبت شرکت در سوئد لازم است که در دفتر اسناد رسمی به ثبت برسد و همچنین یک حساب بانکی به علاوه استخدام یک حسابدار محلی برای شرکت تازه تاسیس در سوئد لازم است.

برای ثبت شرکت در سوئد شخص باید دارای پاسپورت معتبر باشد واعتبار پاسپورت شخص نباید کمتر از طول مدت مورد تقاضا باشد.

برای ثبت شرکت در این کشور شخص باید حداقل ۵۰% از سهام شرکت را دارا باشد اداره کننده شرکت باید خود شخص باشد و در نهایت مسئولیت شرکت به عهده ایشان می باشد.

بعد از پایان پروسه ثبت شرکت در سوئد تجارت و یا شرکت شخص در طی۲ سال نخست باید به سوددهی‌ رسیده وشخص توانایی حمایت از خود و خانواده همراه بعد از۲ سال زمان آزمایشی‌ (اقامت موقت) را داشته باشید.

و همچنین شخص با ارائه مدرک باید نشان دهد که آگاهی‌ کامل نسبت به تجارت و شرکت مورد نظرخود دارد و تجربه اداره کردن شرکت خصوصی را دارا می باشد.

از موارد دیگر برای رسیدن به پروسه ثبت شرکت در سوئد ارائه گواهی بانکی‌ و نشان دادن نقدینگی کافی‌ جهت حمایت از خود و خانواده برای ۲ سال اول سکونت درکشور سوئد الزامی می باشد. این گواهی بانکی و مبلغ آن برای شخص اصلی دویست هزار کرون، برای همسر ایشان صد هزار کرون می باشد و برای هر فرزند زیرهجده سال پنجاه هزار کرون است. نحوه ارائه کردن این مدرک بایستی به صورت گواهی بانکی معتبرو با گردش حساب باشد.

شخصی که قصد ثبت شرکت در سوئد را دارد یایستی به یکی از زبان های انگلیسی یا سوئدی یا یکی از این دو زبان تسلط داشته باشد اما نیاز به مدرک زبان ندارد.