Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
ثبت بین المللی برند (مادرید)

ثبت علامت تجاری یا برند(Trade Mark Registration)

علائم تجاری علائمی هستند که در تجارت برای شناسایی محصولات مورد استفاده قرار می گیرند.

علامت تجاری شما نمادی است که مشتریان شما برای انتخاب شما از آن استفاده می کنند. این شما را از رقبای خود متمایز می کند. اگر علامت تجاری خود را ثبت کنید، می توانید از آن محافظت کنید و از آن استفاده کنید.

در برخی کشورها، حتی اگر علامت تجاری شما ثبت نشده باشد، تا زمانی که از آن استفاده می شود، می توانید از آن حمایت کنید. با این حال، ما قویاً به شما توصیه می کنیم که آن را ثبت کنید تا بهترین محافظت را به دست آورید.

تنها شرط تحمیل شده برای علامت تجاری ثبت شده این است که باید به وضوح تعریف شود. در غیر این صورت نه شما و نه رقبای شما از آنچه پوشش می دهد مطمئن نخواهید بود.

 

حقوق مربوط به علائم تجاری (ثبت برند) یکی از شاخه های حقوق مالکیت صنعتی می باشد که این حقوق نیز بخشی از حقوق مالکیت فکری است. علامت تجاری یا همان ثبت برند مهم ترین وسیله ی تمایز بخش میان کالاها و خدمات شرکت های مختلف است و رسالت آن هر روز بیشتر از گذشته گسترش می یابد. علامت تجاری یا ثبت برند مصرف کننده را در انتخاب کالای مورد نظر مساعدت می نماید، به گونه ای که هزینه مصرف کننده در انتخاب کالای مورد نیاز به طور قابل ملاحظه ای کاهش یابد. همچنین به صاحب علامت تجاری یا همانم ثبت برند در شناساندن و «ایجاد هویت» برای کالا یا خدمات خود و جلوگیری از تقلّب و سوء استفاده های احتمالی یاری می رساند. بنابراین، لازم است که هم به منظور رعایت حقوق دارنده ی برند تجاری و هم حقوق مصرف کننده، ضمانت اجراهای مناسبی به نحو کامل و دقیق در قانون پیش بینی شود. کسب حقوق ناشی از مالکیت علامت تجاری (ثبت برند) در صورتی که به طور مؤثّر از حیث اجرایی مورد حمایت قرار نگیرد، دارای ارزش اقتصادی کمتری است. اعتبار و ارزش سیستم حقوق ناشی از مالکیت علامت تجاری ( ثبت برند) به قابلیت اجرای آن وابسته است و تضمین اجرای آن فقط با شناخت دقیق نقض این حقوق و پیش بینی سازوکار مناسب اجرایی برای جلوگیری از نقض حقوق یاد شده امکان دارد.

بسته به آنچه می خواهید محافظت کنید (یک کلمه، یک شکل، یک رنگ، و غیره) شما گزینه های مختلف علامت تجاری دارید. انتخاب های خود را ببینید.

 

علائمی که علامت تجاری را تشکیل می دهند باید بتوانند کالاها و خدمات یک شرکت را از کالاها و خدمات شرکت دیگر متمایز کنند.

برای واجد شرایط بودن برای ثبت، علامت تجاری شما باید متمایز باشد و نباید چیزی را که می فروشید توصیف کند.

مصرف کنندگان باید بتوانند علامت شما را از نظر آنچه هست تشخیص دهند، به عنوان مثال به عنوان نشانه ای از مبدا. باید شما را از سایر شرکت های موجود در بازار متمایز کند تا بتوانید از هویت و ارزش برند خود محافظت کرده و آن را ایجاد کنید.

علامت تجاری شما نباید علامتی را که صرفاً کالاها و/یا خدماتی را که ارائه می‌دهید توصیف می‌کند در انحصار قرار دهد. این علائم باید برای همه در دسترس باشد: برای شما و رقبایتان.

چه نوع علائم تجاری را می توانم ثبت کنم؟

سه نوع علامت تجاری وجود دارد که می توانید ثبت کنید: علائم فردی، علائم گواهی و علائم جمعی.

یک علامت فردی، کالاها و خدمات یک شرکت خاص را از شرکت های دیگر متمایز می کند.

با این حال، این بدان معنا نیست که یک علامت تجاری انفرادی باید متعلق به یک شخص باشد: علائم تجاری انفرادی می توانند متعلق به یک یا چند شخص حقوقی یا حقیقی باشند. این بدان معناست که متقاضیان متعددی وجود دارد.

علائم جمعی کالاها و خدمات گروهی از شرکت ها یا اعضای یک انجمن را از کالاها و خدمات رقبا متمایز می کند. از علائم جمعی می توان برای ایجاد اعتماد مصرف کننده نسبت به محصولات یا خدمات ارائه شده تحت علامت جمعی استفاده کرد. آنها اغلب برای شناسایی محصولاتی که دارای ویژگی خاصی هستند استفاده می شوند.

فقط انجمن‌های تولیدکنندگان، تولیدکنندگان، عرضه‌کنندگان خدمات یا بازرگانان و همچنین اشخاص حقوقی تحت حاکمیت قوانین عمومی می‌توانند برای علامت‌های جمعی درخواست دهند.

علائم گواهینامه در 1 اکتبر 2017 در EUIPO معرفی شدند. آنها نوع جدیدی از علامت تجاری در سطح اتحادیه اروپا هستند، اگرچه قبلاً برای سالها در سیستم های ملی وجود داشته اند. آنها برای نشان دادن اینکه کالاها یا خدمات با الزامات صدور گواهینامه یک مؤسسه یا سازمان تأیید کننده مطابقت دارند استفاده می شود. آنها نشانه کیفیت نظارت شده هستند.

 

هر شخص حقیقی یا حقوقی، از جمله موسسات، مقامات و ارگان‌های تحت حاکمیت حقوق عمومی، می‌تواند برای نشان‌های گواهی اتحادیه اروپا درخواست دهد، مشروط بر اینکه کسب‌وکاری شامل عرضه کالا یا خدماتی از نوع گواهی شده را اداره نکند.

برای ثبت برند قدم اول این است که منطقه یا مناطق مورد نظر خود را با توجه به هدف از ثبت برند خود انتخاب نماییم.

به منظور ثبت علامت تجاری(ثبت برند)، قدم دوم شناخت کامل کلاس های مندرج می باشد که برند مورد نظر را  می توان در هر کدام از آنها ثبت کرد. ثبت برند  در بیش از یک  کلاس، شامل هزینه مازاد خواهدبود. لیست کلاس ها برای ثبت برند را می توانید در ادامه مطالعه نمایید. 

همچنین، پرکردن فرم اظهارنامه علامت تجاری نزد اداره مالکیت صنعتی که امور مربوط به ثبت علائم تجاری را به عهده دارد لازم است .این فرم درخواست باید شامل جزئیات و مشخصات علامت مورد درخواست از قبیل رنگ، فرم و سایر مشخصات علامت مزبور باشد. این فــــرم همچنین باید شامل لیست کالاها یا خدمات مرتبط طبق طبقه بندی بین المللی علائم تجاری باشد که علامت درخواستی، آنها را در برمیگیرد.

مزایای ثبت علامت تجاری:

از ارزش برند شما محافظت می کند

دارایی می سازد

در برابر علائم رقیب دفاع می کند

حقوق شما را مشخص می کند

از جعل و تقلب جلوگیری می کند

مزيت استفاده از آن در ساده، ارزان و موثربودن آن ميباشد يعني تنها بوسيله يك تقاضانامه بين المللي واحد به يك زبان (فرانسه، انگليسي یا اسپانیولی) و پرداخت يك تعرفه به فرانك سوئيس، تحصيل و تامين حمايت ازعلائم تجارتي يا خدماتي دركشورهاي تعيين شده در فرم درخواست ميسرميگردد. همچنين درصورتيكه هرگونه تغييري درعلامت ثبت مبداء ازطرف دارنده آن صورت گيرد ازقبيل تغييرنام، آدرس، مالكيت، تمديد وغيره ميتوان با تكميل فرمهاي مربوطه و پرداخت هزينه اي اندك تغييرات مزبور را درسطح بين المللي اعمال نمود.

ديگراينكه اداره مبدا نيز از انجام طبقه بندي كالاها وخدمات و انتشارعلائم درروزنامه رسمي كشورمتبوع خويش بي نيازاس

دامنه حمایت از علائم تجاری(برند) 

تقریباً تمامی کشورهای جهان، علائم تجاری را ثبت و حمایت میکنند هر اداره ملی یا منطقه ای ثبت علامت تجاری، مجموعه ای از اطلاعات علامتهای تجاری ثبت شده را نگهداری می کنند که شامل اطلاعات کامل درخواستی برای تمام علائم ثبت شده، تمدید شده، جستجوها و اعتراضات توسط اشخاص ثالث، می باشد. لیکن تأثیر ثبت اين علائم محدود به کشور يا قلمرو مورد نظر می شود.

درواقع ثبت بين المللي مجموعه اي ازثبتهاي ملي طبق مقررات داخلي هر كشور تعيين شده، ميباشد.

 

ثبت علامت تجاری در اتحادیه اروپا از طریق سیستم مادرید:

تاجران، شرکت ‌های بین المللی و کسب و کار هایی که در حوزه صادرات و واردات کالا و یا خدمات فعالیت دارند؛ بیشتر از هر صنف دیگری به برند بین المللی شدن نیاز دارند. چرا که چنین شرکت ‌هایی، با ثبت بین المللی برند، کسب و کار خود را به شکل هوشمندانه تری معرفی و تبلیغ خواهند کرد. علاوه بر این، با ثبت برند بین المللی، از کپی برداری و سو استفاده های احتمالی از نام تجاری خود جلوگیری می‌ کنند. اکنون در صورتی که به فکر ثبت بین المللی برند شرکت خود افتاده اید؛ در ادامه همراه شرکت مشاور صنعتی سهاطوس بمانید تا با نحوه ثبت بین المللی برند، بررسی سیستم ثبت برند بین المللی مادرید، مدارک ثبت برند و مزایای ثبت برند بین المللی و .. آشنا شوید.

مدارک ثبت برند بین المللی:

۱- انتخاب کشورهای مورد نظر و تکمیل فرم مخصوص که به زبان لاتین است

۲- ارائه درخواست نامه ثبت بین المللی علامت تجاری به اداره ثبت علائم تجاری با مشخص کردن کشورهای مورد نظر

۳- کپی کارت ملی و شناسنامه مدیران و دارندگان حق امضای شرکت و روزنامه تاسیس

۴- آخرین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی، ارائه کپی کارت ملی و شناسنامه برای اشخاص حقیقی، ارائه وکالتنامه وکیل دادگستری در صورت مراجعه وکیل

۵- ارائه معرفی نامه برای شرکت‌ها همراه با امضای مدیران و دارندگان حق امضا بر روی سر برگ به همراه مهر شرکت برای اشخاص حقوقی و ارائه وکالتنامه وکیل دادگستری در صورت مراجعه وکیل  

۶- ارائه اصل و کپی گواهی ثبت علامت تجاری در ایران جهت رویت و کپی آن برای ضبط در پرونده، ارائه کپی گواهی ثبت علامت تجاری 

۷- تکمیل و ارائه فرم هزینه ها که باید توسط متقاضی مهر و امضا شود 

۸- رسید و گواهی مربوط به پرداخت هزینه های بررسی اظهارنامه بین المللی

 9- کپی آگهی ثبت تاسیس شرکت

۱۰- کپی روزنامه رسمی ثبت شرکت

۱۱- کپی روزنامه آخرین تغییرات در صورت وجود

مزایای ثبت برند بین المللی:

ثبت برند بین المللی تحت معاهده‌ها و کنوانسیون‌هایی همچون: ثبت مادرید، ثبت Trips، ثبت OHIM، ثبت Benelux، ثبت OAPI، ثبت برند ARIPO، باعث ایجاد بازار هدف بزرگتر، گسترش کسب و کار شما در عرصه بزرگتر و دستیابی بیشتر در خارج از مرزهای کشور خواهد شد.

متقاضیان می توانند با ارائه درخواست اظهارنامه بین المللی از طریق شرکت مشاور صنعتی سهاطوس در ۸۵ کشور عضو سیستم مادرید، برند خود را به ثبت برسانند.

از مزایای اصلی ثبت برند مادرید می توان به ساده، موثر و ارزان بودن آن اشاره کرد و با تقاضای بین المللی واحد و به یکی از زبان فرانسوی، انگلیسی و یا اسپانیایی هزینه های مورد نظر را به فرانک سوئیس پرداخت نمایید.

همچنین اگر خواستار هر گونه تغییری در علامت ثبت مبدا از قبیل مالکیت، تغییر نام، آدرس، تمدید و غیره باشید می توانید با تکمیل فرم‌های مورد نظر و مربوطه و پرداخت هزینه های اندک، تغییرات مزبور را در سطح بین المللی اعمال نمایید.

سخن آخر : 

هر شخص حقیقی و یا حقوقی در هر کشوری که می‌ خواهد با یک علامت تجاری محصولات و خدمات خود را معرفی کند؛ نیاز دارد تا برند را در سطح کشوری ثبت نماید. اما جدا از ثبت برند کشوری، چیزی به اسم برند بین المللی وجود دارد که با ثبت آن، شرکت ‌ها قادر به معرفی محصولات، کالا و خدمات خود در سطح جهانی می ‌باشند. از آنجایی که تعداد زیادی از شرکت ‌های تجاری در کشور ایران به فعالیت های بین المللی برون مرزی مشغول می باشند. از این رو، حفظ و حراست از حقوق برند چنین شرکت ‌هایی در دیگر کشور های خارجی نیز اهمیت زیادی دارد. به طور کلی می ‌توان گفت که ثبت برند  تجاری بین المللی و داخلی یکی از اساسی ‌ترین فعالیت‌ های تجار و کسب و کار های برون مرزی می باشد. تا با این کار به حوزه کاری خود مهر رسمیت بزنند. لازم به ذکر است که ثبت برند تجاری در دو نوع ثبت علامت تجاری یا همان ثبت برند داخلی و ثبت برند بین ‌المللی انجام می ‌شود. که هر کدام دارای یک سری شرایط و قوانین خاصی می باشد

 

ثبت برند بین المللی( براساس پیمان مادرید)

پروتکل مادرید- ثبت بین المللی

پروتکل مادرید برای ثبت بین المللی علائم، معاهده ای است که توسط دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) در ژنو اداره می شود. از آوریل 1996 شروع به کار کرده است و توسط بسیاری از کشورهای جهان از جمله اکثر کشورهای اروپایی، ایالات متحده آمریکا، ژاپن، استرالیا، چین، روسیه، و در اکتبر 2004 توسط اتحادیه اروپا(EU) به تصویب رسیده است.

پروتکل مادرید به صاحبان علائم تجاری این امکان را می دهد که از علائم تجاری خود در چندین کشور به سادگی با ثبت یک درخواست مستقیماً در دفتر علائم تجاری ملی یا منطقه ای خود محافظت شوند.

از زمان الحاق اتحادیه اروپا به پروتکل مادرید، سیستم علامت تجاری اتحادیه اروپا (EUTM) و به اصطلاح سیستم مادرید به هم مرتبط هستند. این امکان وجود دارد که یک درخواست بین المللی بر اساس یک علامت تجاری اتحادیه اروپا ثبت کنید یا اتحادیه اروپا را در یک درخواست بین المللی تعیین کنید.

از آنجایی که EUIPO دفتر اتحادیه اروپا برای اهداف ثبت علائم با برند در سراسر اتحادیه اروپا (EU) است، نقطه تماس WIPO در تمام مراحل درخواست بین المللی مبتنی بر علامت تجاری اتحادیه اروپا یا تعیین اتحادیه اروپا است.

EUIPO می تواند به عنوان دفتر مبدأ در صورتی که یک درخواست بین المللی مبتنی بر یک علامت تجاری اتحادیه اروپا باشد یا به عنوان دفتر تعیین شده در صورتی که اتحادیه اروپا در یک درخواست بین المللی منشأ در جای دیگری تعیین شده باشد، عمل کند. نقش EUIPO در سیستم بین المللی مشابه نقشی است که دفاتر ملی ایفا می کنند.

WIPO از طریق دفتر بین المللی خود، پروتکل مادرید را همراه با ترتیبات مادرید (دو معاهده ای که به اصطلاح سیستم مادرید را تشکیل می دهند) اداره می کند. هنگام دریافت درخواست بین المللی از یک دفتر مبدأ، به ویژه بررسی می کند که تمام الزامات تشکیل پرونده برآورده شده است و کالاها و خدمات به درستی طبقه بندی شده اند. در این صورت علامت را در ثبت بین المللی ثبت می کند و در روزنامه بین المللی منتشر می کند. سپس دفتر بین المللی ثبت بین المللی را به دفاتر کشورهای تعیین شده اعلام می کند.

دفتر بین‌المللی بررسی نمی‌کند که آیا علامت واجد شرایط حمایت است یا اینکه علامتی مشابه یا مشابه قبلاً به ثبت رسیده است. این موضوع مربوط به دفاتر کشورهای تعیین شده است.

 

جهت تسهيل روند ثبت بين المللي برند و تحصيل حقوق ناشي از آن تعدادي از كشورهاي عضوكنوانسيون پاريس اتحاديه بين المللي را جهت حمايت از مالكيت صنعتي در راستاي كنوانسيون مزبور تشكيل داده و درآن سيستم مادريد را بعنوان دستورالعمل ثبت بين المللي علامت تجاری(ثبت برند) تصويب نمودند.اين دو معاهده یعنی، موافقتنامه مادريد مورخ ۱۸۹۱ و پروتكل مرتبط با آن مصوب ۱۹۸۹ و همچنين آئين نامه مشترك مي باشد. سيستم مادريد درحال حاضر داراي ۸۵ عضو متشكل از كشورها و دفاتر منطقه اي مي باشد.

اعضای اتحادیه مادرید

اتحادیه مادرید از طرفهای متعاهد پروتکل مادرید تشکیل شده است.

دفتر طرف متعاهدی که در آن درخواست یا ثبت علامت اصلی خود را می دهید، «دفتر مبدأ» نامیده می شود. در درخواست بین‌المللی خود، می‌توانید طرف‌های متعاهدی را که می‌خواهید از علامت خود محافظت کنید، انتخاب کنید، یا می‌توانید دامنه جغرافیایی ثبت‌نام بین‌المللی خود را تحت سیستم مادرید بعداً گسترش دهید.

لیست اعضای مادرید

پروتکل معاهده مادرید

عضویت:

اتحادیه مادرید در حال حاضر 112 عضو دارد که 128 کشور را پوشش می دهد. این اعضا بیش از 80 درصد تجارت جهانی را تشکیل می دهند و با افزایش عضویت، پتانسیل گسترش آن را دارند.

هزینه ها و پرداخت ها - سیستم مادرید

انواع کارمزد

هزینه های قابل پرداخت در رابطه با درخواست ثبت بین المللی تحت سیستم مادرید عبارتند از:

هزینه پایه؛

هزینه تکمیلی برای هر طرف متعاهد تعیین شده؛ و

هزینه اضافی برای هر طبقه از کالاها و خدمات بیش از سه.

برای برخی از طرف‌های متعاهد، هزینه تکمیلی با «هزینه فردی» جایگزین می‌شود. برای تأیید اینکه آیا یک طرف متعاهد هزینه انفرادی (و میزان چنین هزینه ای را اعمال می کند یا خیر)، لیست هزینه های فردی را بررسی کنید.

نحوه ثبت درخواست بین المللی: فرم و محتوا

پس از درخواست یا ثبت یک علامت داخلی در اداره مبدأ خود (به عبارت دیگر، هنگامی که "نشان پایه" را به دست آوردید)، می توانید یک درخواست بین المللی تحت سیستم مادرید ارائه دهید. این درخواست باید به دفتر مبدأ شما ارسال شود، که بررسی می کند که آیا با مشخصات علامت اصلی شما مطابقت دارد، درخواست بین المللی را تأیید می کند و سپس آن را به WIPO ارسال می کند.جهت انجام کلیه پروسه ثبت برند انجام استعلامات لازم به کارشناسان ما در سهاطوس مراجعه نمایید.

تکمیل درخواست بین المللی شما

برای ثبت درخواست بین المللی، باید فرم مربوطه به زبان های انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی) استفاده شود.

فایل الکترونیکی مادرید برای برنامه های بین المللی که از طریق چندین دفتر IP ثبت شده اند از طریق این شرکت تکمیل میگردد .

به منظور اجتناب از نیاز به ثبت علامت تجاری بطور جداگانه در هریک از سازمانهای ملی یا منطقه ای ثبت علائــم، سازمان جهانی مالکیت معنوی WIPO سیستمی را جهت ثبت بین المللی علائم تجاری ايجاد كرده است. این سیستم تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید که ثبت بین المللی علائم را در برمیگیرند اداره میگردد. هرشخصی که بطریقی (به لحاظ ملیت، اقامت و یا استقرار بنگاه صنعتی یا تجاری) به یک کشور طرف قرارداد و به یکی یا هردو معــــاهده مذکور مرتبط باشد، میتواند با ثبت یا درخواست ثبت علامت تجاری خود در اداره ثبت علائم تجاری آن کشور از مزایای ثبت بین المللی که تأثیر آن در همه یا برخی از دیگرکشورهای عضو سیستم مادریداست برخوردار گردد.

اگر معاهده كنوانسيون پاریس، به منظورحمايت از علامت تجاری(برند) درسطح بين المللي تصویب نمی شد و برخی از کشورها عضو آن نمیشدند، صاحب علامت(برند) (شخص حقيقي يا حقوقي) ميبايست بطور جداگانه تعدادي تقاضانامه را در ادارات كشورهاي مختلف عضو به زبانهاي گوناگون با پرداخت هزينه هاي متفاوت و صرف زمان طولاني، توديع نمايد.

لازم به توضيح است كه درخواست ثبت بين المللي صرفا” از طريق دفاتر مالكيت صنعتي كشورهاي عضو سيستم مادريد" امكان پذير بوده و منوط به ثبت برند در كشور مبداء مي باشد.

 

درباره پرونده الکترونیکی مادرید و دفاتر شرکت کننده اطلاعات بیشتری کسب کنید.              09120925682

 

ثبت برند در اروپا

علامت تجاری اتحادیه اروپا می تواند شامل هر گونه علامت، به ویژه کلمات (از جمله نام های شخصی)، طرح ها، حروف، اعداد، رنگ ها، شکل کالا، یا بسته بندی کالا یا صدا باشد.

در 1 اکتبر 2017، در نتیجه اصلاح مقررات (EU) 2015/2424، "الزام نمایش گرافیکی" حذف شد.

در عمل، این بدان معناست که تا زمانی که علامت تجاری شما در یکی از دسته‌های علائم تجاری مورد قبول آفیس قرار می‌گیرد و می‌توان آن را با فرمت‌های پذیرفته شده نشان داد، می‌توانید بدون نیاز به ارائه گرافیکی آن را به عنوان یک درخواست ارسال کنید.

درخواست علامت تجاری شما را رد خواهد کرد، اگر تصور شود که برخی از الزامات برآورده نشده است در صورت تمایل، می توانید در مورد دلایل دیگری که چرا علامت تجاری شما ممکن است رد شود با کارشناسان ما در سهاطوس تماس حاصل نمایید.

طبقه بندی Nice یک سیستم طبقه بندی کالاها و خدمات برای برنامه های کاربردی علامت تجاری اتحادیه اروپا (EU) است. از 45 کلاس تشکیل شده است.

 

طبقه‌بندی نیس کالاها را به کلاس‌های 1 تا 34 و خدمات را به کلاس‌های 35 تا 45 اختصاص می‌دهد. هر طبقه با عنوان طبقه‌ای نشان داده می‌شود که اطلاعات کلی در مورد نوع کالا یا خدمات تحت پوشش ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، عنوان کلاس 25 عبارت است از "لباس; کفش؛ سرپوش و سرفصل کلاس 15 «ابزار موسیقی».

هر طبقه شامل مجموعه ای از اصطلاحات در آن طبقه برای تعریف بهتر کالاها یا خدماتی است که باید توسط درخواست علامت تجاری اتحادیه اروپا محافظت شوند. هنگام نشان دادن کالاها و خدمات در یک درخواست علامت تجاری اتحادیه اروپا، به متقاضیان اکیداً توصیه می شود که از شرایط طبقه بندی Nice استفاده کنند تا از تأخیر در روند ثبت نام ناشی از نیاز به ترجمه شرایط ارائه شده جلوگیری شود. استفاده از این عبارات عمومی همچنین قابلیت های جستجوی پایگاه های اطلاعاتی علائم تجاری اتحادیه اروپا را بهبود می بخشد و در نتیجه در نهایت منجر به شفافیت بیشتر می شود.

شایان ذکر است که لیست اصلی کالاها و خدمات موجود در یک درخواست علامت تجاری اتحادیه اروپا فقط می تواند محدود شود، نه تمدید. به عبارت دیگر، شما نمی توانید هیچ کالا، خدمات یا کلاسی را همانطور که در ابتدا ثبت شده است به برنامه اضافه کنید.

 

در زمان تشکیل پرونده، می توانید هر تعداد کلاس را مشخص کنید، اما فقط یک کلاس تحت پوشش هزینه درخواست  قرار می گیرد. در صورت انتخاب بیشتر، برای هر مورد اضافی هزینه ای قابل پرداخت است.

سیستم های ملی، منطقه ای و اتحادیه اروپا مکمل یکدیگر هستند و به موازات یکدیگر کار می کنند.

 

علائم تجاری سطح ملی و علائم تجاری منطقه ای برای کاربرانی که نمی خواهند یا نیاز به حمایت از علائم تجاری خود در سطح اتحادیه اروپا ندارند، ضروری است.

 

علائم تجاری اتحادیه اروپا در تمام کشورهای عضو اتحادیه برای کسانی که این گزینه را می خواهند محافظت می کند.

مزایای ثبت علامت تجاری اتحادیه اروپا

یک ثبت نام - که به صورت آنلاین و به یک زبان ثبت می شود

 در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا معتبر است.

علامت تجاری اتحادیه اروپا به صاحب خود حق انحصاری در تمام کشورهای عضو فعلی و آینده اتحادیه اروپا با هزینه معقول می دهد.

شما می توانید علامت تجاری خود را در بازاری با 500 میلیون مصرف کننده اعمال کنید.

علامت تجاری اتحادیه اروپا 10 سال اعتبار دارد. می توان آن را به طور نامحدود، هر بار 10 سال برای هر تمدید تمدید کرد.

 

 

.جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران شرکت مشاور صنعتی سهاطوس در ارتباط باشید