Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان

خیلی از ایرانیان به دنبال این هستند که به چه کشورهایی می تواند بدون ویزا سفر کرد. از میان لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان، سفر به ۱۰ کشور به هیچگونه ویزایی نیاز ندارد، ۳۹ کشور نیز به مسافران ایرانی ویزای فرودگاهی (بدو ورود) یا ویزای الکترونیکی می‌دهد و ۲ کشور نیز مجوز سفر به صورت الکترونیکی می‌دهند. اگر به‌دنبال سفر بدون ویزا هستید و کنجکاوید تا بدانید بدون ویزا به کدام کشورها میتوان سفر کرد، این مطلب را دنبال کنید.

همانطور که می‌دانید برای سفر به مقاصد خارجی نیاز به دریافت ویزا یا همان اجازه ورود به کشور مورد نظر خود را دارید. این ویزا انواع مختلفی دارد و برای مدت زمان خاصی به فرد اجازه می‌دهد تا به عنوان مهمان یا مسافر در کشور مقصد حضور داشته باشد. از این رو ضروری است تا بعد از تهیه بلیط سفر خود و بررسی مدت زمان اعتبار گذرنامه تان، متناسب با نوع سفرتان و مدت زمان آن، از کشور مقصد ویزا بگیرید. اما از آنجایی که گرفتن ویزا روندهای پیچیده و زمان‌بر خود را دارد و برای هر کشور متفاوت است؛ افراد زیادی ترجیح می‌دهند به کشورهای بدون ویزا سفر کنند. این مقاصد با عقد قرارداد و توافق نامه با ایران به گردشگران ایرانی اجازه ورود به خاک کشور خود را می‌دهند و شما دیگر نیازی به گرفتن آن ندارید.

در اینجا قصد داریم کشورهای بدون ویزا برای ایرانی ها را به شما عزیزان معرفی کنیم و جالب است بدانید بهترین کشور بدون ویزا برای شهروندان ایرانی، ترکیه که در حال حاضر مهاجرت به ترکیه یکی از پرطرفدارترین نوع مهاجرت برای ایرانیان می باشد، است که از گذشته های دور به موجب توافقی که بین رضا شاه و آتاتورک انجام شد، شهروندان ترک و ایرانی می توانند بدون ویزا به خاک یکدیگر رفت و آمد کنند.

شهروندان این دو کشور می توانند به مدت 90 روز بدون ویزا در خاک یکدیگر اقامت داشته باشند و برای اقامت بیشتر باید ویزا دریافت کنند.

اگر به‌دنبال سفر بدون ویزا به ارمنستان، سفر بدون ویزا به ترکیه یا سفر بدون ویزا به گرجستان هستید، خوشبختانه این ۳ کشور در کنار ۷ کشور دیگر برای مسافران ایرانی نیاز به ویزا ندارند و تنها با داشتن پاسپورت می‌توانید به این کشورها سفر کنید.

ارمنستان (۹۰ روز)

ترکیه (۹۰ روز)

گرجستان (۴۵ روز)

عراق (۳۰روز)

 دومینیکا (۲۱ روز)

ایالات فدرال میکرونزی (۳۰روز)

هائیتی (۹۰ روز)

ونزوئلا (۱۵ روز)

سایر کشورهای بدون ویزا یا دارای ویزای الکترونیکی برای ایرانیان عبارتند از:

ارمنستان با اقامت 90 روز

دومینیکا 21 روز

اکوادور 90 روز

گرجستان 45 روز

هائیتی 90 روز

مالزی 14 روز

ایالات فدرال میکرونزی 30 روز

نیکاراگوئه 90 روز

ونزوئلا 15 روز

زیمباوه 90 روز

آنتیگوآ و باربودا 30 روز

گابن

کنیا 90 روز

لسوتو،

سنت کیتس و نویس

سائوتومه و پرنسیپ

زامبیا

سریلانکا

لبنان یک و دو ماهه

سوریه 90 روز

تاجیکستان 45 روز با ورود به فرودگاه شهر دوشنبه

تووالو 30 روز

اوگاندا با درخواست آنلاین

تانزانیا 90 روز

بولیوی 30 روز

تیمور شرقی 30 روز

توگو 7 روز

لائوس 30 روز

کامبوج 30 روز

ماداگاسکار 90 روز

کیپ ورد

گینه بیسائو 90 روز

مجمع‌الجزایر قمر

ساحل عاج

جیبوتی

ترکیه

مالدیو 30 روز

موریتانی

موزامبیک 30 روز

نپال 90 روز

پالائو 30 روز

ساموآ 60 روز

آذربایجان 30 روز

مجمع الجزایر سیشل 90 روز

عمان 30 روز

رواندا

ماکائو

سومالی

که البته بیشتر این کشورها مشروط بر درخواست ویزای آنلاین یا الکترونیک اجازه ورود به خاک کشورشان را به ایرانی ها می دهند و برخی دیگر نیز در بدو ورود به خاکشان برای شهروندان ایرانی ویزای فرودگاهی صادر می کنند.

e-Visa یا ویزای الکترونیک راهکاری نوین برای صدور ویزا است و با هدف تسریع در امور درخواست و صدور ویزا برنامه ریزی شده است و بسیاری از کشورهایی که در آخر لیست نام آنها آمده برای ایرانی ها از این طریق ویزا صادر می کنند و تمامی مراحل درخواست و صدور ویزا به صورت آنلاین با ارائه شماره پاسپورت صورت می گیرد و در این روش در پاسپورت متقاضی مهر و یا لیبل مندرج نمی شود.

visa on arrival یا ویزای فرودگاهی نیز نوعی ویزای توریستی در قالب یک مهر یا لیبل است که بسیاری از کشورهای نامبرده در بدو ورود مسافر به خاک آنها در پاسپورت او می زنند و مبلغی هم بابت آن از مسافر دریافت می شود و تاریخ ورود و خروج مسافر در این ویزا ثبت می شود و در صورتی که مسافر دیرتر از تاریخ خروج ثبت شده آن کشور را ترک کند باید دلیل خود را به پلیس فرودگاه ارائه دهد و در بیشتر مواقع نیز با جریمه نقدی مواجه می شود.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط سفر به کشورهای بدون ویزا با مشاوران واحد بین الملل سهاطوس در ارتباط باشید.