Logo
Knowledge base
London Chamber Knowledge base
Logo
سیستم مدیریت کیفیت روان کننده های موتور – اروپاSAIL-LOC-EELQMS

اظهار نامه ی انطباق محصولات شیمیایی  LOC

اظهار نامه ی انطباق محصولات شیمیایی می باشد. در حال حاضر ، بیش از 200 شرکت روانکار در سراسر جهان نامه انطباق را امضا کرده اند.ثبت نام به امضا کنندگان این امکان را می دهد تا از رقابت در بازاری که استانداردهای کیفیت بالا را ایجاد کرده و مطابقت بیشتر را تضمین می کند ، بهره مند شوند:

سیستم مدیریت کیفیت روان کننده های موتور اروپا به طور مشترک توسط سازمان های ذیل توسعه داده می شود:

ACEA: Association des constructeurs Europeen d’Automobiles 

ATIEL: The Technical Association of the European Lubricants Industry; Representative body for European Lubricants industry

1. EELQMS چیست؟

سیستم مدیریت کیفیت روان کننده موتور اروپا – EELQMS یک سیستم مدیریت کیفیت جامع است که استانداردهای مختلف ، روش های آزمون ، کدهای عمل و الزامات روغن ACEA را در بر می گیرد. این به طور مشترک توسط انجمن تولیدکنندگان اتومبیل اروپا (ACEA) ، کمیته فنی تولیدکنندگان مواد افزودنی نفتی در اروپا (ATC)و انجمن فنی صنعت روانکارهای اروپا  (ATIEL)توسعه یافته است و تنها سیستم کیفی است که می تواند برای پشتیبانی ادعاهای عملکرد ACEA استفاده شود.

فقط تولیدکنندگانی که نامه انطباق EELQMS Marketer (LoC) را تأیید می کنند، می توانند ادعاهای مربوط به ACEA را بر روی بسته بندی محصولات خود قرار دهند.   

ATIEL ، با دارا بودن مالکیت انحصاری و اختصاصی مارک تجاری EELQMS ، به SAIL اجازه داده است مارک تجاری را به شرکتهایی که (1) انطباق کامل با EELQMS را از طریق امضای نامه انطباق بازاریابان تأیید کرده اند ، مجوز دهد (2) ثبت نام سالانه را پرداخت می کند. هزینه و (3) با SAIL توافق نامه مجوز فرعی مارک تجاری را امضا کردند. در طول دوره توافق نامه ، بازاریاب حق استفاده انحصاری از علامت تجاری در و برای کالاهای آن را دارد که شامل نامه انطباق است. این مجوز برای دارنده فرعی شخصی است و منافع آن ممکن است اختصاص داده نشود ، دارای مجوز فرعی نیست و یا در غیر این صورت منتقل می شود. شرایط استفاده از مارک تجاری در توافق نامه فرعی مجوز به تفصیل آورده شده است.

2. ACEA چیست؟

برای اینکه وسایل نقلیه موتوری به درستی کار کنند ، به روغن و روان کننده با کیفیت بالا نیاز دارند. ACEA حداقل سطح کیفی روغن را که اعضای ACEA برای استفاده از این روغن ها در وسایل نقلیه خود تقاضا می کنند ، تعریف می کند.

ACEA ایجاب می کند که آزمایش موتور و عملکرد آن باید مطابق با سیستم مدیریت کیفیت روان کننده های موتور اروپا (EELQMS) باشد.

3. LoC چیست؟

تحت سیستم مدیریت کیفیت روان کننده موتور اروپا(EELQMS) ، تولیدکنندگان روانکارها که نیازمند تاییدیه های محصول می باشند ، توسط ACEA ملزم به ارائه نامه انطباق LoC به ATIEL هستند. ارائه LoC به معنای تعهد در تولید و ساخت روان کننده های موتور مطابق با دستورالعمل های شرح داده شده در EELQMS است. در حال حاضر ، بیش از 200 شرکت روان کننده در سراسر جهان LoC را امضا کرده اند.

 (برای مثال، VOLVO برای تامین روان کننده های موتور خود در بازار از تامین کننده های مختلفی استفاده می کنند و به تامین کننده ها گواهی تطابق محصول با VOLVO را می دهد. حال تامین کننده قبل از هر اقدامی می بایست در ابتدا LOC را امضا کند این موضوع در خصوص دیگر خودروسازهای از جمله BMW)

4- نقش ATIEL چیست؟

ATIEL یک نهاد نمایندگی برای تولیدکنندگان در صنعت روانکارهای اروپایی است و با ارائه مشاوره های تخصصی و ارتقا استانداردهای برتر فناوری و عملکرد روان کننده ها ، به دنبال ارتقاء اعتبار صنعت روغن روانکار است. در این زمینه ، ATIEL از طرف ذینفعان خود EELQMS را مدیریت می کند و برای کمک به بهبود مستمر در تولید روان کننده های موتور و سازگاری و اعتبار ادعاهای عملکردی که برای آنها ارائه می شود ، قانون (CoP) را صادر می کند. ATIEL همچنین مسئول اداره ثبت نام LoC است.

5. SAIL چیست؟

SAIL یک شرکت مستقل است که خدمات را به انجمن ها و صنایع در بخش روان کننده ها ارائه می دهد. SAIL به منظور ارائه خدمات اداری ، مالی و مدیریتی در حمایت از LoC و فعالیتهای انطباق محصول با ATIEL قرارداد بسته است.

مزیت های امضای اظهارنامه ی سازگاری و تطابق محصول با سیستم مدیریت کیفیت روان کننده های موتور اروپا:

1-تنها شرکت هایی که LOC را امضا می کنند می توانند محصولاتی را تولید کنند که مدعی شوند مطابق قوانین ACEA است

2- امضا کنندگان LOC، گواهینامه ای را دریافت می کنند تا بتوانند از رقابت موجود در بازار استفاده مفید ببرند.

3-نظرسنجی کیفی ATIEL، تصویر کیفی و اعتبار عملکرد محصولات امضا کنندگان LOC را بالا می برد.

4-نظرسنجی کیفیت بازخوردهایی را در اختیار امضاکنندگان LOC قرار می دهد تا بتوانند از نحوه عملکرد محصولشان در بازار با خبر شوند.

5-به امضا کنندگان امتیاز دسترسی به امکانات آموزشی داده می شود.

6-مجوز استفاده از لوگوی تجاری trademark سیستم مدیریت کیفیت EELQMS برروی محصولات و لیبل شرکت روان کار امضا کننده LOC

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران واحد بین الملل سهاطوس در ارتباط باشید.